Yayıncı Ninja, Fortnite'çı Adam Olarak Anılmak İstemiyor

Yayıncı Ninja, Fortnite’çı Adam Olarak Anılmak İstemiyor

Ninja olarak bilinen Tyler Blevins, profesyonel oyuncu olmanın ne demek olduğunu yine tanımlayan bir isim. 27 yaşındaki Ninja, geçtiğimiz yıl Time Magazine'ın yapmış olduğu en tesirli 100 kişi listesinde kendisine yer bulmuş, ESPN mecmuasının kapağına çıkmış ve Jimmy Fallon'ın gösterisine konuk olmuştu.

Yayıncı Ninja, Fortnite'çı Adam Olarak Anılmak İstemiyor

YouTube'da 22 milyondan fazla aboneye ve Amazon ve Twitch'de de 14 milyon takipçiye sahip olan Ninja, görüntü oyunlarını direkt oynamaktansa rekabetçi olarak oynamayı kendisine düstur edinmiş biri. Ninja, sahip olduğu takipçileri de, en bilinen oyunlardan olan Fortnite oynarak elde etmiş ve bu takipçiler onun ayda 500.000 dolar kazanmasını sağlıyor. Ancak Tyler “Ninja” Blevins, bu durumdan çok da hoşnut değil:

“Oynadığım her oyunda inanılmazım. Lakin sonsuza kadar Fortnite oynayan adam olarak anılmak istemiyorum.”

Yayıncı Ninja, Fortnite'çı Adam Olarak Anılmak İstemiyor

2017'de piyasaya çıkmasından sonra Fortnite, süratli bir biçimde büyüdü. Bunda elbette Ninja'nın da katkısı yadsınamaz. Çünkü Drake ile oynadığı oyunlar, 635.000'den fazla izleyici tarafından izlendi ve Ninja'nın yerini de sağlamlaştırdı.

Tyler'ın eşi ve menajeri olan Jessica Blevins, Business Insider'a yaptığı açıklamada Ninja'nın oyun dünyası dışında da isminin anılmasını istediğini ve yıldızının oyunlar dışında parlayabileceğini düşündüğünü söyledi. 

Bununla bir arada Ninja'nın elde ettiği gelirin büyük bir kısmı hala Fortnite'tan geliyor. Reklamlarda baş göstermesine ve bunda da başarılı olmasına karşın, Ninja'nın izleyicileri onu Fortnite oynarken görmek istiyorlar.

Elbette daha evvel Halo ve H1Z1 üzere oyunları oynayıp bırakabildiği için, bu durumun eninde sonuna Ninja'nın lehine sonuçlanması hayli beklenen. Bakalım Tyler Blevins ilerleyen günlerde isteğine ulaşabilecek mi?