League of Legends’ın Clash Modu Güncelleniyor

League of Legends’ın Clash Modu Güncelleniyor

Riot Games, bu haberleri geliştiricilerin oyunda yaptığı değişiklikleri ve gelecekte Clash modunun neye benzeyeceğini açıklayan bir yazısında paylaştı. Clash modu aslında Mart ayında belli bölgelerde yayımlanmıştı. Oyuncular, Clash modunu deneyimleyebildi ama birçok oyuncu bu moda girmekte sorun yaşadı. Bu yüzden güncellemelerin üzerinde daha çok duran Riot Games modun tüm bölgelere açılmasını erteliyor.

Riot Games “Clash modunda kimi değişiklikler yaparken ek güncellemeye gereksinim kalmaması için bölgesel testleri bekletiyoruz. Gayemiz, Clash modunun hâlâ kelam verdiğimiz üzere heyecan verici rekabet tecrübesini yaşatması, sunucu yükünü hafifletmesi ve turnuva formatını koruyarak dengeyi sağlamak” dedi.

League of Legends’ın Clash Modu Güncelleniyor

Planlanan değişikliklerden kimilerinin altını çizen Riot, oyun müddetlerinin kısalmasını sağlayacak geliştirmeler, temas kopması sebebiyle kaybedilen puanları geri kazanmak üzere güncellemelerden bahsediyor.

Riot, yenileştirmeyi yayımlamak için tekraren test yapıp tüm bölgelerde tıpkı performansı aldığımızdan emin olmayı bekleyecek. Her şeyin sıkıntısız gittiğini varsayarsak Clash modu güncellemesi yaz aylarında gelebilir.