Microsoft, Excel'in iOS Sürümüne Yeni Özellik Getirdi

Microsoft, Excel’in iOS Sürümüne Yeni Özellik Getirdi

Microsoft, iPhone için geliştirilmiş olan Excel uygulamasına, kullanıcılarını çok yakından ilgilendiren ve işleri ziyadesiyle kolaylaştıracak bir özellik ekledi. Eklenen bu özellik ile kullanıcılar, telefonlarının kameraları yardımıyla çekmiş oldukları harici tablo imajlarını otomatik olarak Excel çalışmalarına ekleyebilecekler. Yapay zeka teknolojileri sayesinde bu özellik, manzaraları yazılara çevirebiliyor.

Microsoft, Excel'in iOS Sürümüne Yeni Özellik Getirdi

Resimden Data Ekle özelliği olarak isimlendirilen bu özellik sayesinde kağıtlardaki bilgiler, gelişmiş optik karakter tanıma teknolojisi (OCR) yardımıyla dijital datalara dönüştürülebiliyor ve kullanıcılar bu dataları düzenleyebiliyorlar. iPhone için geliştirilmiş olan Excel uygulaması ile ilgili açıklamalarda bulunan Microsoft yetkilileri, yapay zekalarına güvendiklerini ve bu özelliğin ziyadesiyle başarılı olacağına inandıklarını açıkladılar. 

2019 yılının başlarında fotoğraftan bilgi ekle özelliği Android kullanıcılarına sunulmuştu. Artık de iOS için bu özelliği getiren Microsoft, her iki platfom için de bu özelliğin 21 farklı lisanda kullanılabileceğini açıkladı. Desteklenen lisanların içerisinde Türkçe de bulunuyor. 

Microsoft'un bu özelliğini kullanabilmek için Excel'in App Store'da bulunan son sürümünü telefonunuza yüklemeniz ve Microsoft 365 hesabından oturum açmanız gerekiyor. Excel'i artık indirmek isterseniz çabucak aşağıdan indirebilirsiniz.