Microsoft Word, Google Play’de 1 Milyardan Fazla İndirildi

Microsoft Word, Google Play’de 1 Milyardan Fazla İndirildi

Microsoft son vakitlerde dikkat cazibeli bir muvaffakiyete daha imza attı. Google Play Store’a nazaran, dünyanın en çok kullanılan Office uygulamalarından birisi olan Microsoft’un sözcük süreç programı Word, dünya genelinde toplam 1 milyar indirme sayısını aştı.

Microsoft Word, Google Play’de 1 Milyardan Fazla İndirildi

Şirketin başka Office uygulamaları da epey yeterli indirme sayılarına ulaşmış durumdalar. Elektronik tablo uygulaması Excel, sunum hazırlama programı PowerPoint, ve bulut depolama uygulaması OneDrive’ın her birinde 500 milyondan fazla indirme sayısı görülüyor. E-posta uygulaması olan Outlook ise Google Play Store üzerinden 100 milyondan fazla sefer indirilmiş durumda. Office 365 uygulamasını bilgisayarına kuranların sayısı ise 1.5 milyar. Android Police, Microsoft’un Office uygulamalarını çeşitli aygıtlara evvelce yüklenmiş bir halde gelmesi için birtakım şirketlerle fiyatlı muahedeler yaptığı belirterek, bu sayıların Google Play Store üzerinden indirilmediğini belirtiyor.

Word’un bu başarısı biraz ironik bir kıssa barındırıyor. Geçtiğimiz ay Bill Gates, yaptığı bir röportajda taşınabilir işletim dünyasında şimdiye kadarki en büyük yanılgılarının, iOS’u yalnızca bir rakip olarak görmek ve iOS’ta Microsoft uygulamalarını kullandırmamak olduğunu itiraf etti. Microsoft’un taşınabilir işletim sistemleri üzerine çalışmaları rakiplerine kıyasla başarılı olamasa da, Microsoft Office’in taşınabilir sürümleri tıpkı masaüstü meslektaşları üzere hâlâ pazar hissesinin büyük çoğunluğunu alıyor.