Nevada Polis Güçleri, 51. Bölge İstilasına Hazırlanıyor

Nevada Polis Güçleri, 51. Bölge İstilasına Hazırlanıyor

51. Bölge'yi istila etme fikrinin denetimden çıkmasıyla birlikte Nevada'nın polis güçleri, 51. Bölge'ye girmeye çalışacak rastgele bir kümesi, biber gazı üzere ölümcül olmayan yollarla durdurmaya hazır olduğunu belirtti. Bunların yanı sıra bölgeye gelen şahısların cürüm işlemiş sayılacağı ve tutuklanacakları da bildirildi.

Her geçen saniye daha fazla kişinin katıldığı aktiflik, sonlarını aşmış durumda. '51. Bölgeyi İşgal Edelim, Hepimizi Birden Durduramazlar' formunda başlatılan bir latife, şu anda kesin gidecek olan ve düşünen iki milyonu aşkın iştirakçiye sahip.

Nevada Polis Güçleri, 51. Bölge İstilasına Hazırlanıyor

Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri'nin sözcüsü Laura McAndrews, daha evvel yaptığı bir açıklamada 51. Bölge'nin etkin bir askeri saha olduğunu ve girmeye çalışanların eğitimli Amerikan askerleriyle karşılaşacağını belirtmişti. Bunun üzerine Nevada polis güçlerinin açıklaması da eklenince ortaya kâfi sebebin çıktığını düşünüyoruz.

51. Bölge'yi işgal etme aktifliğinin 20 Eylül tarihinde gerçekleştirilmesi bekleniyor. İştiraklerin bu halde devamı halinde ABD'li yetkililerden çok daha fazla açıklama gelecek üzere görünüyor.