Niantic, Potterhead'ler İçin Bir Yaz Festivali Düzenliyor

Niantic, Potterhead’ler İçin Bir Yaz Festivali Düzenliyor

Hatty Potter: Wizards Unite, Potterhead’lerin gerçek dünyada parti yapmaları için bir yaz şenliği düzenliyor. Oyunun imalcisi Niantic, şenliğin ABD’nin Indiana eyaletindeki White River State Park’ta olacağını doğruladı. Şenlik 31 Ağustos ve 1 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek.

Niantic, Potterhead'ler İçin Bir Yaz Festivali Düzenliyor

Niantic’in geçmişte düzenlediği Pokémon GO Fest’e (bu yıl düzenlenen Pokémon Go Fest Chicago, Illinois’da olacak) benzeyen kutlamaya katılmak isteyenlerin bilet satın alması gerekiyor. Biletlerin fiyatının ne kadar olacağı şu anda bilinmiyor fakat Niantic, bilet satışını bir kura ile başlatmak istiyor.

Gerçek dünya buluşmaları, Pokémon GO çıkamadan evvel de Niantic’in oyunlarının vazgeçilmez özelliklerinden biri olmuştu. Örneğin firmanın Ingress isimli oyunu için dünyanın birçok yerinde buluşmalar düzenlemişti. Bu cins buluşmalar, oyuncu topluluklarına buluşma ve oyun sevgilerini birbirleriyle paylaşma imkânı sunuyor. Harry Potter Wizards Unite için ise cosplay sanatkarlarıyla görselliğin biraz daha ön planda olması bekleniyor.

Niantic, Potterhead'ler İçin Bir Yaz Festivali Düzenliyor

Niantic’in satış ve canlı etkinlikler lider yardımcısı, bir basın duyurusunda “Gerçek dünya aktiflikleri Niantic’in DNA’sının bir modülü hâline geldi. Bu etkinliklerle Niantic, hayatın her alanından insanları; macera, keşif ve arkadaşlık için bir ortaya getiriyor. White River State Park, Indianapolis’in varlıklı kültürü ve esaslı tarihi ile çevrili. Burası Harry Potter: Wizards Unite aktifliğinin açılışı yapmak için kusursuz bir yer” halinde bir açıklama yaptı.