Nokia, 2 Yeni Telefonunu Daha Çıkarmaya Hazırlanıyor

Nokia, 2 Yeni Telefonunu Daha Çıkarmaya Hazırlanıyor

Nokia’nın orta düzey telefonları hakkında yeni bilgiler almaya devam ediyoruz. Hakkında bir sürü söylenti duyduğumuz Nokia 6.2 ve 7.2 modellerinin yakın vakitte piyasaya sürüleceği söyleniyor. Bir Twitter kullanıcısının bu telefonların ağustos ayının sonlarına yanlışsız piyasaya sürüleceğini söylemesinin üzerine bir öteki rapor da nokiapoweruser isimli internet sitesinden geldi. 

Nokia, 2 Yeni Telefonunu Daha Çıkarmaya Hazırlanıyor

Nokiapoweruser’in raporlarına nazaran bu iki model birebir evvelki söylenti üzere ağustos ayında piyasaya sürülecek lakin evvelki söylentiden bir fark var. Nokiapoweruser, evvelki raporun verdiği raporun bilakis telefonların ağustos ayının başlarında piyasaya sürüleceğini söylüyor.  

Bu bilgiler aslında temelsiz sayılmaz. HMD Küresel, Nokia 6.2 ve Nokia 7.2’nin sertifikalarını Hindistan ve Rusya pazarları için aldı. Bu da telefonun yakın vakitte çıkabileceğine işaret ediyor. Şu ana kadar iki modelin piyasaya sürülme tarihleri hakkındaki söylentiler bu tarafta. “Daredevil” kod isimli Nokia 6.2 ve “Star-Lord” kod isimli Nokia 7.2’nin teknik özelliklerine gelecek olursak, söylentiler iki telefonun da 48 MP art kamera ile geleceğini ve 120 derece geniş açılı fotoğraflama özelliğine sahip olacağını söylüyor.  

Nokia 6.2 gücünü Snapdragon 660 yonga setinden alacakken, Nokia 7.2 gücünü Snapdragon 710 yonga setinden alacak. İki telefon da 64 ve 128GB hafıza seçeneği ile gelecek ve ikisi de 400GB microSD kart takviyesi sunacak. Yeniden iki telefonun batarya kapasiteleri birebir halde 3500mAh olacak.