OnePlus 7 Pro, Rastgele Kapanma Sorunuyla Karşı Karşıya

OnePlus 7 Pro, Rastgele Kapanma Sorunuyla Karşı Karşıya

OnePlus’ın amiral gemisi OnePlus 7 Pro, enteresan bir problemle karşı karşıya. Aygıtı kullanan kimi kullanıcılardan gelen raporlara nazaran telefon, kendi kendine kapanıyor. Sorun çok yaygın bir biçimde yaşanmasa da etkilenen kullanıcıların sayısı, sorunu çözmenin değerli olduğunu söylemeye yetiyor. 

OnePlus forumlarında yanılgıyla ilgili açılmış en büyük mevzu başlığına 100’den fazla cevap geldi. Bunlardan kimilerinde bahisle ilgili yanılgı raporları da mevcut. Sıkıntıdan etkilenen beşerler, aygıtlarının ansızın kapandığını fark ettikten sonra olağan sistemlerle açmaya çalışsalar da açamıyorlar. Telefonun tekrar açılabilmesi için telefonu süratli açma moduna sokmak gerekiyor. Süratli açış moduna geçmek için ses açma tuşu ve güç tuşuna tıpkı anda basılı tutmanız gerekiyor ve bunları yaptıktan sonra başarılı bir halde telefonu açabiliyorsunuz.  

OnePlus 7 Pro, Rastgele Kapanma Sorunuyla Karşı Karşıya

Destek ünitelerine hususla ilgili ileti atan kullanıcılar, takviye ünitelerinin kendilerine durumun farkında olduklarını ve düzeltmek için çalıştıklarını söylediklerini belirtti. Bununla beraber telefonu süratli başlatma moduna sokup bir kez tekrar başlatmış şahısların kimilerinde sorunun neredeyse çözüldüğü de belirtiliyor.