Qualcomm, Yeni Bir Akıllı Saat İşlemcisi Üzerinde Çalışıyor

Qualcomm, Yeni Bir Akıllı Saat İşlemcisi Üzerinde Çalışıyor

Snapdragon serileri ile ismini yeterlice duyuran Qualcomm, akıllı saatler için yeni bir yonga seti piyasaya sürmeyi planlıyor. Qualcomm’un şu anki işlemcisi Wear 3100, 32 bit destekleyen 28 nm’lik A7 tabanlı CPU çekirdeklerini kullanıyor. Geçen sene Wear 3100’ü piyasaya sürdüklerinde Qualcomm, kısıtlı olarak daha büyük işlemciler kullandığını ve bunun güç tasarrufuna tesir edeceğini sav etmişti lakin işlemcinin 28 nm olması, verimli güç kullanımı yerine daha kısa bir kullanım mühletine sebep olmuştu. 

WinFuture sitesinin raporlarına göre şu anki test platformları, LPDDR3 RAM’e ve 8 GB EMCC depolamasına sahip. Qualcomm’un yeni işlemcisi, Track 3 ismi verilen güç tasarrufuna yardımcı olacak bir özelliğe de sahip olacak. Raporlarda söylenene göre yeni işlemcinin ismi “Wear 429” olacak.  

Qualcomm, Yeni Bir Akıllı Saat İşlemcisi Üzerinde Çalışıyor

Şu anda var olan WearOS cihazları eski Wear 2100 platformlarını kullanıyor. En son çıkan Wear 3100 ise sadece birkaç aygıtta kullanıma sunulmuştu. Wear 429'un şu an için sadece söylenti olduğunu ve bunu bir akıllı bileklikte görene kadar beklememiz gerektiğini belirtmekte yarar var.