OnePlus 7 Pro'nun Ne Kadara Üretildiği Ortaya Çıktı

OnePlus 7 Pro’nun Ne Kadara Üretildiği Ortaya Çıktı

Akıllı telefon üreticileri, akıllı telefonları için donanım modüllerini satın alıyorlar ve bunları bizlerin kullanabileceği son hâllerine getirerek birleştiriyorlar. Birçok akıllı telefon üreticisi, aygıt üretim bantlarını personellerin daha ucuz fiyatları çalıştığı ülkelerde konumlandırıyor.

Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus da akıllı telefon pazarında değerli denebilecek hisseye sahip şirketlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bugün ise OnePlus'ın amiral gemisi akıllı telefonu OnePlus 7 Pro'nun ne kadar fiyata mâl olduğu ortaya çıktı.

OnePlus 7 Pro'nun Ne Kadara Üretildiği Ortaya Çıktı

6,7 inçlik 1440×3120 çözünürlüğünde 90 Hz yenileme süratli 1440p QHD+ AMOLED ekrana sahip olan OnePlus 7 Pro, 16 MP çözünürlüğünde kızaklı selfie kamerasını da bünyesinde barındırıyor.

6 GB RAM'li ve 128 GB dâhili depolama kapasiteli OnePlus 7 Pro'yu üretmek, açıklanan bilgilere nazaran 324,21 dolar tutuyor. OnePlus 7 Pro ise 699 dolardan raflarda bulunuyor. Bu hesaba nazaran OnePlus, her bir OnePlus 7 Pro (6 GB RAM) akıllı telefonundan yaklaşık 375 dolar kâr elde ediyor.

OnePlus 7 Pro'nun Ne Kadara Üretildiği Ortaya Çıktı

Ne var ki gerçekler hiç de bu türlü değil. 324,21 dolar yalnızca OnePlus 7 Pro'yu oluşturan modüllerin fiyatlarını temsil ediyor. Üretilen akıllı telefonların taşınma süreci ve akıllı telefonlardaki teknolojilerin geliştirilmesini ve yeni teknolojilerin üretilmesini sağlayan Ar-Ge çalışmalarının fiyatları de aygıtların satış fiyatları içerisinde bulunuyor.

Bir öteki akıllı telefon kesimi devi Apple'ın amiral gemisi iPhone Xs Max (256 GB), Apple'a yalnızca 443 dolara mâl olurken Silikon Vadisi devi, bu akıllı telefon modelini 1.249 dolar fiyat ile son kullanıcıyla buluşturuyor. Üstte bahsettiğimiz ve gibisi sebepler, Apple'ın da fiyatlarda bu biçimde bir artışa gitmesine neden oluyor.