Oppo, Ekrana Gömülü Kamera Teknolojisini Tanıttı

Oppo, Ekrana Gömülü Kamera Teknolojisini Tanıttı

Oppo, bu ayın başlarında ekrana gömülü kamera teknolojisinin duyurduktan sonra bugün, Şangay'da gerçekleştirilen MWC etkinliğinde yenilikçi teknolojisinin resmi tanıtımını yaptı. Özel bir kamera modülünü kullanan teknolojide geliştirilmiş yarı saydam panel gereci, gelişmiş sürece algoritmalarıyla birleştirilerek kızaklı bir kamera ya da çentiğe muhtaçlık durulmadan fotoğraf çekilebiliyor.

Normal kurallar altında ekrandan geçiş yapan ışık kaybolacağı için ekran altında bulunan kamera, olağan bir kameraya oranla çok daha az ışık alıyor. Bunun bir sonucu olarak da şu an için fotoğraflardaki renkler ve ayrıntılarda kayıplar yaşanıyor.

Oppo, Ekrana Gömülü Kamera Teknolojisini Tanıttı

Oppo, ekrana gömülü kameraların gelecekte hoşluk efekti ve filtreler üzere özelliklere sahip olacağını da ekledi lakin bu teknolojiyi ne vakit görebileceğimize dair bir bilgiyi paylaşmadı.

Yalnızca kamera konusuna odaklanmayan Oppo, kısa aralı konuşmalarda Wi-Fi, Bluetooth ya da taşınabilir bilgiye ihtiyaç olmadan irtibat kurabileceğiniz 'MeshTalk' isimli teknolojisinden de bahsetti. 3 km'ye kadar menzili olan sistem, LAN ağlarını etkinleştiren düşük güç tüketen özel bir yonga setini kullandığı ve Oppo aygıtları ortasında irtibat kurabildiği için rastgele bir baz istasyonuna ya da sunucuya da muhtaçlık duymuyor.