Oppo, Find Y İsminin Haklarını Satın Aldı

Oppo, Find Y İsminin Haklarını Satın Aldı

Find X isimli telefonunun devamını getirmeyeceği düşünülen Oppo, önlemi elden bırakmamak için benzeri isimde bir ismin telif haklarını satın aldı.

‘Find Y’ ismini markalaştıran akıllı telefon üreticisinin bu ismi Find X isimli telefonunun yeni sürümü için aldığı kestirim ediliyor. Birebir vakitte Find X’in yenilikçi özelliklerini de göz önünde bulundurursak Find Y’nin değişik ve daha evvel görmediğimiz özelliklerle gelmesi hayli olası.

Oppo, Find Y İsminin Haklarını Satın Aldı

Firmanın 26 Haziran tarihi için planladığı ekrana gömülü ön kamera teknolojisi için eksiksiz bir örnek olabilecek ticari marka müracaatının ortaya çıkmasıyla birlikte Find Y’nin ekrana gömülü bir kamerayı bünyesinde barındırması ihtimalleri ortaya çıktı.

Hatırlayacak olursak çentiksiz ve neredeyse çerçevesiz diyebileceğimiz Oppo X, kızaklı bir tasarım sayesinde ön ve art kameralarını büsbütün ortadan kaldırmıştı. Bu teknoloji, kamera konusunda büyük bir yenilik olarak karşımıza çıkmıştı. Oppo’nun yeni bir kamera teknolojisini tanıtmadan evvel emsal bir telefon modeli isminin haklarını satın alması da Find Y’nin ekrana gömülü ön kamerayla gelebileceğine işaret ediyor.