Oppo, İnternetsiz Çalışan İletişim Teknolojisini Tanıttı

Oppo, İnternetsiz Çalışan İletişim Teknolojisini Tanıttı

Oppo, Şangay'da gerçekleşen Taşınabilir Dünya Kongresi'nde yeni bir irtibat teknolojisini hayranlarına tanıttı. Oppo kullanıcıları, yeni teknoloji sayesinde hücresel bilgi ya da internet irtibatı olmadan orta uzaklıklar ortasında (3 kilometre) arama yapabilecek ve mesajlaşabilecek. MeshTalk isimli merkezi olmayan, uçtan uca sistemli protokol, Oppo'nun savlarına nazaran 3 kilometreye kadar ilişkiyi destekliyor. Dahası, kalabalık alanlarda sinyal arttığı için uzaklık de artırılabiliyor.

Oppo, İnternetsiz Çalışan İletişim Teknolojisini Tanıttı

Kısaca özetlememiz gerekirse Oppo aygıtları, geniş bir alana yayılmış mahallî bir ağ oluşturarak baz istasyonlarına muhtaçlık duymadan direkt olarak bağlantı kurabilecek. MeshaTalk'un batarya ömrü konusunda direkt bir tesire sahip olmadığını belirten Oppo, teknolojiyi, telefonun bataryası düşükken devreye giren 72 saatlik bekleme moduna da ekleyerek telefonların acil durumlarda ulaşılabilir olmasını amaçladığını belirtti.

Oppo, MeshTalk isimli teknolojisinin internet teması olmayan ya da havaalanları ve konser alanları üzere standart ağ irtibatlarının çok şişkin olduğu alanlarda kullanılabileceğini düşünüyor. MeshTalk'un mevcut Oppo aygıtlarda kullanılıp kullanılamayacağı şu an için bilinmiyor.

Teknolojinin kullanıldığı tanıtım görüntüsüne aşağıdan ulaşabilirsiniz.