Kızaklı Kameraya Sahip Oppo Reno İncelemesi (Video)

Kızaklı Kameraya Sahip Oppo Reno İncelemesi (Video)

Tasarım konusunda kızaklı kamerasıyla öne çıkan Oppo Reno, sonunda elimize ulaştı. Daha evvel 'kızaklı kamera' olarak bilinen ön kamera sistemleriyle karşılaşmış olsak da Oppo Reno, kendi kızak sistemini bir köpekbalığı yüzgecine benzeterek rakiplerinden farklı bir tasarımı da yakalamış durumda.

Kızaklı kameralar, telefon ekranlarındaki çentik ve çerçeveden kurtulmak için geliştirilen teknolojiler olsa da çıktıkları vakit dayanıklılıklarına ait birçok eleştiriyi de beraberinde getirdi. Tasarım konusunda herkes mutluydu lakin telefonlar düştükten sonra kızaklı kamera sisteminin çabucak kırılacağı tarafında birçok söylenti dolaşıyordu.

Kızaklı kameralara yönelik güvensizlik artarken birçok akıllı telefon üreticisinin yaptığı üzere Oppo da telefonuna bir güvenlik tedbiri yerleştirdi. Oppo, bir düşme algılandığı vakit kızaklı kamerayı çabucak kapalı duruma getirdiği için kamera sistemini da muhafazaya almış oldu.

Tabii ki tüm sıkıntılar bununla hudutlu değildi. Oppo Reno, kızaklı kamera sisteminin darbelerden kaçabildiğini kanıtlamış olsa da kullanıcılar bu sefer de açılır kapanır kameranın çabuk bozulacağı tarafında tasalara kapıldı lakin Reno, kameranın 200.000 sefer açma kapama yapabildiğini belirtti.

Peki, biz daima kameradan bahsettik ancak telefon kameradan mı ibaret? Olağan ki hayır. Oppo Reno'nun her noktasına değindiğimiz incelemesini izlemek için sizleri görüntüyle baş başa bırakıyoruz. Düzgün seyirler dileriz.