Oppo R.T.K. Series'ın Finalistleri Belli Oldu

Oppo R.T.K. Series’ın Finalistleri Belli Oldu

Son yılların en tanınan oyunlarından bir adedinin PUBG olduğu su götürmez bir gerçek. Gerek olağan sürüm gerekse Lite ve Mobile sürümü fark etmeksizin oyunseverler, bu oyunu tutkuyla oynamaya devam ediyorlar.

Oyunun popülaritesini fırsat bilen geliştirici şirket ise PUBG Mobile için büyük bir turnuva düzenledi. Türkiye, Kazakistan ve Rusya'da düzenlenen bu turnuvaya “Oppo R.T.K. Series” ismi verildi ve bu turnuvanın lokal kademeleri tamamlandı. Bu kapsamda Türkiye'den 4 grup, memleketler arası finallere katılma hakkı elde etti.

Oppo R.T.K. Series'ın Finalistleri Belli Oldu

Tamamlanan lokal turnuvada birinci grup Sapphire olurken ikinci takım ise Futbolist oldu. Bu iki takımı de Simurga ve Lucid Sublime Dreams takip etti. İsmi geçen 4 takım düzenlenecek final turnuvalarında birincilik için savaşacaklar. Tencent ve StarLadder'ın iş birliğinde düzenlenen bu turnuvanın finallerine ismi açıklanmayan bir ekip ve Digital Athletics isimli bir e-spor grubu da katılacak. 

Final müsabakalarında kadrolar; TPP modunda Erangel, Miramar ve Sanhok haritalarında 5 maç yapacaklar. Yapılacak olan maçların akabinde birinci gelen ekip, 50 bin dolarlık ödül havuzundan kendi hissesini alacak. İşte kazanan ekiplerin alacağı mükafatlar:

  • Turnuvanın şampiyonu: 20 bin dolar
  • İkinci ekip: 10 bin dolar
  • Üçüncü ve dördüncü kadrolar: 5'er bin dolar
  • Turnuvanın 5. ile 8. kadroları ortasında kendisine yer bulmayı kazanan gruplar: 2.500 dolar

Oppo R.T.K. Series turnuvasının final müsabakalarını anbean takip ederek sonuçları, kazananları ve başka tüm detayları sizlerle paylaşıyor olacağız. Kaçırmamak için takipte kalın.