Öykü Arin’in Annesinden Gelen Nakil Tutmadı: Umut Olun

Öykü Arin’in Annesinden Gelen Nakil Tutmadı: Umut Olun

Öykü Arin, geçtiğimiz yılın Kasım ayında Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi konulan bir kardeşimiz. Uzun bir müddet evvel ‘Öykü Arin’e Umut Ol’ isimli kampanya başlatılmış, Hikaye ve onun üzere binlerce çocuk için ilik donörleri aranmıştı. Son aldığımız haberlere nazaran maalesef bu kampanyadan Hikaye Arin için keyifli haber gelmedi.

Bu kampanyadan keyifli haber çıkmayınca Hikaye Arin’in annesi Hareket Yazıcı’nın yarı uyumlu ilik nakli yapıldı. Bu sayede hastalığın organlara ziyan vermemesi amaçlandı. Hastanede özel bir tedavi gören Öykü’den maalesef olumlu sonuç gelmedi.

Kızının yanından bir an olsun ayrılmayan anne Arin, bu sefer de Öykü’nün babasından gelecek naklin bir umut olacağına inanıyor. Tüm bunların yanı sıra Öykü’nün moralini ve umudunu hiç düşürmeyen Hareket Şen Yazıcı, kızının 4 yaşında olmasına karşın ona yazı yazmayı öğretmeye de başladı.

Öykü Arin’in Annesinden Gelen Nakil Tutmadı: Umut Olun

Küçük hastane odasını bir çeşit sınıfa çeviren anne Yazıcı, kızına harfleri yazmayı öğretti ve Hikaye Arin’in yazmayı öğrendiği birinci söz ‘Özledim’ oldu.

Görüldüğü üzere Hikaye Arin’in morali her ne kadar yüksek tutulmaya çalışılsa da Hikaye Arin için umutlar yavaş yavaş tükeniyor. Siz bedelli okuyucularımızdan bir isteğimiz bulunuyor. Evvelki yazılarımızda aranızda bunları yapan okuyucularımız bulunuyordu ve yorumlardan bunu belirten okurlarımızı görmek bizleri sahiden memnun etmişti.

Yaptığınız bağışlar aracılığıyla sırf Hikaye değil, Öykü’nün durumunda olan binlerce şahsa yardım eli uzatıyorsunuz. Okurlarımız ortasında bağış yapmamış olanlar varsa onları da bağış yapmaya davet ediyoruz. Unutmayın, beş dakikalık bir bağışınız bir çocuğun ömrüne bedel olabilir.

Nasıl bağış yapacağınızı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.