Macbook Pro, Günlük Kullanım Sırasında Patladı

Macbook Pro, Günlük Kullanım Sırasında Patladı

White Panda takma isimli bir müzisyene ait ve günlük kullanım esnasında olan bir Macbook Pro, geçtiğimiz haftanın başlarında durduk yere patladı. Macbook'un patlamasından yaklaşık 2 dakika sonra bir görüntü çekmeyi başaran White Panda'nın Twitter gönderisinin Reddit'e taşınmasıyla bahis gündemdeki yerini aldı.

Macbook Pro, Günlük Kullanım Sırasında Patladı

Macbook Pro'su kucağında duruyorken aygıtının kenarlarından duman çıkmaya başladığını belirten White Panda: “Gerçek manasıyla birisinin içeriye sis bombası atması üzereydi. Her yer bir anda duman altında kaldı.” sözlerinde bulundu. Bilgisayarından duman çıktığını gören White Panda derhal aygıtını kucağından kaldırıp yere koyduğunu söylüyor.

Cihazı yere koymasını takip eden birkaç saniye içerisinde ise dumanın arttığını ve Macbook Pro'dan alev çıktığını dahi gözlemlediğini bildiriyor. O anda meskende eşi ve köpeği olduğunu da kelamlarına ekleyen Panda, kimsenin yaralanmadığını lakin meskende maddi hasar oluştuğunu kaydetti.

Patlamanın akabinde en yakın Apple Store'u ziyaret edince oradaki yetkililerden aygıtın 24 saat boyunca aleve güçlü bir kılıfta kalması gerektiği bilgisini alan Macbook'un sahibi; Apple Store'un sorunun üzerinde çalıştığını, Macbook Pro'nun büyük ihtimalle Apple'ın Cupertino üssüne gideceğini ve 5 gün içerisinde geri dönüş alacağını da aktardı.