Oyunlarda Rol Alan 8 Sinema Oyuncusu

Oyunlarda Rol Alan 8 Sinema Oyuncusu

Ünlü sinema oyuncularının bilhassa son vakitlerde görüntü oyunlarında rol aldığını sıkça görmeye başladık. Gitgide büyüyen oyun piyasası artık sevilen yüzleri insanlara oyunlarda da göstermeyi bir alışkanlık haline getirdi. Bu durum oyuncuları sevindirdiği kadar oyun yapımcılarını da sevindiriyor zira ünlü isimlerle çalışılan oyunların satış sayılarında önemli artışlar kelam konusu olabiliyor. Bizler de sizler için görüntü oyunlarında rol alan ünlü aktörleri içeren bir liste hazırlamak istedik.

Keanu Reeves – Cyberpunk 2077:

Oyunlarda Rol Alan 8 Sinema Oyuncusu

Keanu Reeves The Matrix ve John Wick üzere üretimlerle profesyonelliğini ortaya koymayı başarmış, çok kişi tarafından sevilen bir aktör. O kadar seviliyor ki, E3 2019’da aktörün Cyberpunk 2077 oyununda Johnny Silverhand karakterini canlandıracağı açıklandığı vakit kalabalık çığlıklara boğulmuştu.

Norman Reedus – Death Stranding:

Oyunlarda Rol Alan 8 Sinema Oyuncusu

Norman Reedus, birkaç yıl evvel The Walking Dead dizisindeki Daryl rolüyle ismini duyurmayı başarmıştı. Çıkışı merakla beklenen Death Stranding oyununda, geleceğin mahsur kalmış kalıntılarını bir ortaya getirmeye çalışan ana karakter Sam Bridges’ı canlandıracak.

Kevin Spacey – Call of Duty: Advanced Warfare

Oyunlarda Rol Alan 8 Sinema Oyuncusu

Kevin Spacey Netflix’in Oscar ödüllü orjinal serisi Hous of Cards’ta rol almasının yanı sıra 2014 yılının en çok satan oyunu Call of Duty: Advanced Warfare’da da rol alıyor. Spacey oyun ilerledikçe kötüleşmeye başlayan bir askeri tertibin başı Jonathan Irons’ı canlandırıyor.

Kit Harington – Call of Duty: Infinite Warfare

Oyunlarda Rol Alan 8 Sinema Oyuncusu

Kit Harington’ı hepimiz Game of Thrones’taki disiplinli, Gece Nöbetçileri’nin kardeşi Jon Snow olarak biliyoruz. Başarılı aktör Call of Duty: Infinite Warfare oyununda Salen Kotch isimli makus karakteri canlandırıyor. Kotch, insanları seçilmiş başkanlardan daha yeterli yönetebileceğini düşündüğü için SATO isimli örgüte savaş açan bir karakter.

Keith David – Saints Row IV

Oyunlarda Rol Alan 8 Sinema Oyuncusu

Keith David Requiem for a Dream ve Platoon üzere üretimlerde rol alan başarılı bir aktör. Ünlü oyuncu Saints Row IV oyununda kendisini canlandırıyor. Ufak bir detay var, oyunda Keith David Amerika Birleşik Devletleri’nin lider yardımcısı.

Bruce Lee – EA Sports UFC

Oyunlarda Rol Alan 8 Sinema Oyuncusu

Ünlü aktör ve uzak doğu dövüş uzmanı Bruce Lee’nin her ne kadar UFC ile alakası olmasa da Electronic Arts gerçek dövüşçüleri oynanabilir karakterler olarak sunduğu UFC oyunlarından bir adedinde Bruce Lee’ye yer verdi. Bunu Bruce Lee’nin sonuna kadar hak ettiği bir hürmet duruşu olarak düşünebiliriz.

Jeff Goldblum – Call of Duty: Black Ops 3

Oyunlarda Rol Alan 8 Sinema Oyuncusu

The Fly ve Jurassic Park üzere başarılı üretimlerde rol alan Jeff Goldblum, 2015 yılında yılında piyasaya sürülen Call of Duty: Black Ops 3’ün zombi modunda görünen bir karakteri canlandırıyor. Bu ortada Jeff Goldblum Marvel Sinematik Evreni’nde yer alan Grandmaster karakterine de can veriyor.

Jon Bernthal – Ghost Recon Breakpoint:

Oyunlarda Rol Alan 8 Sinema Oyuncusu

Son vakitlerde en çok Punisher rolüyle isminden kelam ettiren Jon Bernthal’in karakteri, birinci olarak Daredevil dizisinde göründüğü vakit çok sevildi. Bernthal, yeni Ghost Recon oyununda bir makus karakter olan Albay Cole D. Walker’ı canlandıracak. Bu karakter evvelden asker olan, artık de yozlaşarak Auroa’nın denetimini ele geçirmiş bir kümesi yönetiyor.

Yıllar boyunca görüntü oyunlarında rol almış sinema oyuncularını listelediğimiz haberin sonuna geldik. Vakit geçtikçe oyun dalının bu şekil geliştirmelere giderek büyüdüğünü görmek oyunseverler için epey sevindirici. Şayet sizlerin de oyunlarda rol almasını istediğiniz oyuncular varsa bu isimleri yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.