Pawel Sasko: Cyberpunk 2077 Oynayanlar Ağlayacak

Pawel Sasko: Cyberpunk 2077 Oynayanlar Ağlayacak

CD Projekt Red'in uzun bir müddettir üzerine çalıştığı Cyberpunk 2077, uzun bir bekleyişin akabinde bu yılki E3 etkinliğinde çıkış yapmasıyla birlikte hayranlarını kendine çekmişti. Natürel ki de oyuna karşı olan ilginin artması konusunda oyunu tanıtan kişinin büyük bir katkısı olmuştu.

Pawel Sasko: Cyberpunk 2077 Oynayanlar Ağlayacak

E3 etkinliğinde oyunu tanıtan Keanu Reeves, oyunun pazarlanması konusunda devasa bir tesire sebep oldu. İnternet üzerinde yüzlerce mizaha husus olan oyun, bir formda kendini duyurdu ve oyunu bekleyenlerin sayısında büyük bir artış yaşandı.

CD Projekt Red geliştiricileri, Cyberpunk 2077'nin çıkış tarihini verdikten sonra oyun hakkında birçok bilgiyi de paylaşmaya başladı. Oyun hakkında spoiler vermeden birçok bilgiyi açıklayan geliştiriciler, oyuncuların oyundaki binalara girebileceğini, yapay zeka dayanaklı Uber araçlarının oyunda bulunacağını ve (tabii ki de) Keanu Reeves'in oyunda olacağını belirtti. Şimdiyse baş vazife dizayncısı Pawel Sasko, oyunun modu hakkında hayranları bilgilendirdi.

Pawel Sasko: Cyberpunk 2077 Oynayanlar Ağlayacak

Baş misyon dizayncısı Pawel Sasko, oyuncuların oyun sırasında tüm hisleri hissedeceğini belirtti. Asıl maksatlarının da insanları ağlatmak olduğunu da söyledi. Gamereactor'a konuşan Sasko, Cyberpunk 2077'nin öyküsünün oynayanları içine çekmesini istediğini belirtti. Kendisine 'Night City'ye gidenlerin The Witcher 3 ile emsal bir tecrübe yaşayıp yaşamayacağı sorulduğundaysa “Öyle umuyorum. İnanın bana, burada yaptığımız şeyle sizi ağlatacağız. Öbür bir ihtimal yok. İnanın, oyuncuları ekrana kilitlemek için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Pawel Sasko, açıklamasında bu cümlelerle hudutlu kalmadı. Tıpkı vakitte hem sevinç hem de kederin olacağı belirtilen Sasko, oyunda kahkaha ve sonun de olacağını belirtti.

Yıllardır beklenen Cyberpunk 2077, 16 Nisan 2020 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında hayranlarıyla buluşacak.