Pokémon Sword & Shield’ın Yeni Fragmanı Yayınlandı

Pokémon Sword & Shield’ın Yeni Fragmanı Yayınlandı

Pokémon Sword & Shield için yayınlanan yeni fragmanda Charizard, Pikachu ve Gengar üzere çok sevilen Pokémon'ların Dynamax hâlleri görünüyor. Bu hafta yayınlanan fragmanda yeni bir Pokémon ya da oyuna dair yeni bir bilgi ise verilmiyor. Dynamax mekaniği, Pokémon Sword & Shield’a yeni eklendi ve bu özellik sayesinde Pokémon'lar üç çeşit boyunca dev boyutlarda büyüyebiliyorlar.

Pokémon Sword & Shield’ın Yeni Fragmanı Yayınlandı

Dynamax mekaniği, evvelki oyunlarda gördüğümüz Z-Move ve Mega Evolution mekaniklerinden biraz farklı. Z-Move ve Mega Evolution’ın aksine oyuncu, Dynamax mekaniğini kullanmak istiyorsa belirli bir bölgede olması gerekiyor. Yani bu, her savaş sırasında kullanılabilecek bir mekanik olmayacak.

Yeni fragman, Dynamax mekaniğinin yanı sıra ufak da olsa Gigantamax mekaniğine de değiniyor. Aslında Dynamax’e benzeyen bir mekanik lakin Gigantamax Pokémon’un boyutunu büyütmenin yanında görünüşünü de değiştiriyor ve Pokémon’a yeni bir özel hareket kazandırıyor.

Fragmanda gösterilen bir öbür ayrıntıysa Lapras, Mareanie ve Mawile isimli Pokémon'ların Galar bölgesinde görüneceği. Evvelki Pokémon oyunlarına kıyasla Pokémon Sword & Shield’da her Pokémon oynanabilir olmayacak. Bu yüzden de oyunu bekleyen Pokémon hayranları, sevdikleri Pokémon'ların oynanabilir olup olmayacağını öğrenmek için yayınlanan fragmanları dikkatle takip ediyorlar. Sizler de şayet dilersiniz fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Pokémon Sword & Shield, serinin konsola çıkan birinci oyunu olacak. Geçen sene çıkan Pokémon Let’s Go oyununa kıyasla Pokémon Sword & Shield’da daha karmaşık mekanikler yer alacak. Bu mekaniklerden kimileri kapalı yetenekler ve Pokémon'lara eşya taşıttırmak. Pokémon Sword & Shield, 15 Kasım 2019’da Switch özel oyunu olarak piyasaya sürülecek.