HTC, Wildfire E İsimli Bir Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor

HTC, Wildfire E İsimli Bir Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor

Akıllı telefon dalı bilhassa Google'ın taşınabilir işletim sistemi Android'in yaygınlaşmasıyla birlikte yeni bir çağa girdi. Ne var ki Android'in birinci vakitlerde ziyadesiyle gündemde olan akıllı telefon üreticilerinden kimilerinin ismini günümüzde duyamaz hâle geldik.

Bahsettiğimiz akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Tayvanlı elektronik üreticisi HTC, 2014 ve 2015 yıllarının akıllı telefon dalını domine eden şirketlerinden birisiydi. Gelişen teknolojiye ayak uyduramayan şirketin geleceği de son yayınlanan finans raporlarına nazaran ne yazık ki pek de parlak değil.

HTC, Wildfire E İsimli Bir Akıllı Telefon Üzerinde ÇalışıyorHTC, Wildfire E İsimli Bir Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor

Tüm bu yaşananlara karşın HTC, yeni model akıllı telefonlarını tasarlayıp piyasaya sürmeye orta vermiyor. Tayvanlı bir dağıtıcının verdiği bilgilere nazaran HTC, Wildfire E isimli bir akıllı telefon üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

2011 yılında piyasaya sürülen Wildifire S'e ithafen isimlendirildiği düşünülen Wildfire E, 5,45 inçlik, 18:9 en/boy oranında HD+ IPS ekranı bünyesinde barındıracak.

HTC, Wildfire E İsimli Bir Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor

4 adet 1,6 GHz suratında çalışan ve 4 adet de 1,2 GHz suratında çalışan toplam 8 çekirdekten gücünü alan Cortex A55 işlemcili Wildfire E, 2 GB RAM'e ve 32 GB dâhili depolama kapasitesine sahip olurken hayli aktüel Android 9 Pie işletim sistemiyle kullanıcıları karşılayacak.

13 MP çözünürlüğünde ana kamera ve 2 MP çözünürlüğünde derinlik sensörüne sahip olan aygıtın selfie kamerası ise 5 MP çözünürlüğünde. MicroUSB ile şarj edilen bataryasının kapasitesi 3.000 mAh olan Wildfire E'nin şu an için mavi renk seçeneğine sahip olacağı biliniyor. Aygıtın ne vakit tanıtılacağına ve fiyatına dair rastgele bir bilgi bulunmuyor.