Yeni Bilgisayar Çipleri Bilimsel Araştırmaları Hızlandıracak

Yeni Bilgisayar Çipleri Bilimsel Araştırmaları Hızlandıracak

Blueshift Memory, bir İngiliz bilgisayar teşebbüs şirketi. Bu şirket, bilgisayarlar için yeni bir çip üretiyor ve söylediklerine nazaran bununla birlikte data süreçleri yaklaşık 1000 kat hızlanıyor. Şirketin söylediğine nazaran bilimsel araştırmaları hızlandırmayı amaçlayan bu çip birebir vakitte DNA araştırmaları, yapay zeka dizaynları ve yeni ilaç keşiflerine de yol açacaktır. 

Blueshift Memory teknoloji sorumlusu Peter Marosan, “Bir taksi sürücüsü olduğunuzu fakat çalıştığınız kentin devamlı değiştiğini hayal edin. İnsanların durmadan taşındığını ve dükkanların ortadan kaybolduğunu ve diğer yerlerde tekrardan ortaya çıktığını düşünün. Bu, mevcut yongalardaki çalışma sistemini size açıklayabilir. Bizim dizaynımız, bulunduğunuz kenti her şeyin nerede olduğunu bildiğiniz yapılandırılmış ve stabil bir kentle değiştirmeye yarıyor. Her şeyi daha süratli, daha kolay ve daha tesirli hale getiriyor” dedi. 

Yeni Bilgisayar Çipleri Bilimsel Araştırmaları Hızlandıracak

Şirketin yaptığı tasarım, daha verimli modelleme yapılmasına imkan sağlıyor. Nitekim de söyledikleri üzere araştırmaları katbekat hızlandırmayı başarabilirler. Blueshift Memory, çipin gelişimine devam edebilmek için fon aradığını söyledi.