PS4'e Klavye Mouse Bağlayıp Oyunlarda Estik!

PS4’e Klavye Mouse Bağlayıp Oyunlarda Estik!

Xbox One, PS4 üzere konsollar, günümüz oyuncularının severek oyunlarını oynadığı bir platform olarak dikkat çekiyor. Yanında gelen Dualshock ile oyunlar oynayabildiğiniz PS4’ünüzü hayatınızın makul bir noktasında klavye – mouse takarak oynamayı hayal etmiş miydiniz? Bu olay, konsol üzerinde bilhassa FPS oyunu oynayan şahısların gerçekleştirmek istedikleri bir durum.

FIFA, PES, NBA 2K üzere spor oyunlarında son derece fonksiyonel olan Dualshock’lar, nişan alınması gereken durumlarda gerekli çevikliği oyunculara sunamıyor. Bugün ise bu duruma bir tahlil üreten Xim Apex isimli aparatı inceleyeceğiz. PS4, Xbox One üzere konsollara klavye – mouse takılmasını ve bu aparatların çok yeterli yansıma müddetleriyle çalışmasını sağlayan aparat, Fortnite, PUBG, Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege üzere oyunlarda Dualshock’la oynayan rakiplerinize karşı üstünlük sağlıyor. Sağlanan bu üstünlüğün birazcık “hile” boyutuna kadar ulaştığını görmüş olmakla birlikte, God of War üzere çevrimdışı oyunlarda da büyük kolaylık sağladığını hatırlatarak güzel ellerde çok işe fayda bir aparat olduğunu kabul ediyoruz.

Ülkemizde 1.100 TL ila 1300 TL ortasında fiyat etiketine sahip olan bu aparat, çevrimiçi oyunlarda rakibe karşı önemli bir üstünlük kurmayı sağlamakla birlikte dualshock kullanamayan şahıslar için de adeta biçilmiş kaftan. Şayet sizler de Xim Apex aparatını merak ettiyseniz, sizleri görüntü ile başbaşa bırakıyorum. Herkese güzel seyirler.