Psychonauts 2'nin Çıkış Tarihi Ertelendi

Psychonauts 2’nin Çıkış Tarihi Ertelendi

Psychonauts 2 oyununun imalcisi Double Fine, şu ana kadar epeyce dolu bir yaz geçiriyor. Bilhassa E3 2019’da Xbox Games Studios tarafından satın alındığının açıklanması çok ilgi çekmişti. Birebir vakitte Psychonauts 2’nin geliştirme süreci de devam ediyor ama bugün oyunun çıkışıyla ilgili üzücü bir bilgi verildi.

Double Fine’ın verdiği bilgilere nazaran oyunun çıkış tarihi 2020 yılına ertelendi. Halbuki oyunun bu yılın sonlarına hakikat çıkması bekleniyordu. Uzunca bir süredir Psychonauts 2'yi bekleyen hayranların biraz daha beklemesi gerekecek. Birinci Psychonauts oyununun 14 yıl evvel, yani 2005 yılında, piyasaya sürüldüğünü göz önünde bulundurursak birkaç ay daha beklemek, muhtemelen serinin hayranlarını çok zorlamayacaktır.

Psychonauts 2'nin Çıkış Tarihi Ertelendi

Double Fine, gecikme haberini 2016 yılında Psychonauts 2 için Fig üzerinden başlattığı takviye kampanyasının sayfasında paylaştı. Double Fine’ın 3,3 milyon dolar amacıyla başlattığı kampanya 3,8 milyon dolara ulaşarak amacının üstüne çıkmıştı.

Bu ortada Double Fine’ın Xbox Game Studios tarafından satın alınması sonucu oyunun çıkış yapacağı platformlarda bir değişiklik olmayacak. Oyun, çıkışını PlayStation 4, Xbox One, PC, Linux ve MacOS platformlarına yapacak. Double Fine, Fig üzerinden yaptığı açıklamada bu noktaya bilhassa dikkat çekti.

Psychonauts 2 için elimizde hâlâ net bir çıkış tarihi yok. Bununla birlikte üretimci firma da oyunun çıkış tarihinin gecikmesiyle ilgili henüz bir münasebet göstermedi. Bu yılın sonlarına hakikat mevzuyla ilgili daha ayrıntılı bir açıklama yapılması bekleniyor.