Hindistanlı Rapçi Badshah, YouTube Dünya Rekoru Kırdı

Hindistanlı Rapçi Badshah, YouTube Dünya Rekoru Kırdı

Son vakitlerde hayli popülerleşen Hindistanlı rapçi Badshah, en son müziği Paagal ile bu popüleritesine çok büyük bir muvaffakiyet ekledi. Hindistanlı rapçi, son müziğiyle bir dünya rekorunu kırdı. BTS ve Taylor Swift üzere müzisyenleri geride bırakan Badshah, Sony Music India YouTube kanalı tarafından yayınlanan son müziğiyle yalnızca 24 saat içinde 75 milyondan fazla izlenme aldı.

Hindistanlı Rapçi Badshah, YouTube Dünya Rekoru Kırdı

Hindistanlı rapçi Badshah, müziğin fevkalâde başarısı hakkında konuştu ve “24 saat içerisinde aldığımız görüntüleme sayısıyla büyük bir sevgi seline boğuldum ve resmen kendimden geçtim” dedi. Paagal şarkısının Hindistan’ın sonları dışında da başarılı olabilmesi ve üniversal müzik stiline uyması için özel olarak yaptığını söyleyen Badshah, hayalini gerçekleştirmelerine yardım eden dinleyicilere teşekkür etti. Hindistanlı rapçi bugün erken saatlerde Instagram üzerinden hayranlarına teşekkür bildirisi da yayınlamayı ihmal etmedi.

()

Sony Music India’dan Shridhar Subramaniam da muvaffakiyetten bahsederek şöyle konuştu: “Bu, daha evvel gibisi görülmemiş bir muvaffakiyet ve bu muvaffakiyetten ötürü çok gururluyuz. Badshah, 24 saat içinde 75 milyondan fazla dinlenen birinci Hindistanlı ​sanatçı ve bu tarihe geçecek. Tepelerde olacağımızı biliyorduk.”

Şarkının klibi, dünyaca ünlü Miamili direktör Marlon Pena tarafından yönetildi ve klip, Kaliforniya ırmağı de dâhil olmak üzere Kaliforniya silüeti içeren çeşitli yerlerde çekildi.