PUBG'nin Yeni Güncellemesi, Oyuna Birçok Yenilik Getiriyor

PUBG’nin Yeni Güncellemesi, Oyuna Birçok Yenilik Getiriyor

Oyuna yeni güncellemeyle soğuk savaş periyodunda yapılan, hem karada hem de suda gidebilen Rus piyade savaş aracı BRDM-2 eklendi. BRDM-2’ye erişmek için oyuncuların birinci evvel bir işaret fişeği bulup onu ateşlemeleri gerekiyor. Bu adımdan sonra araç, haritadan geçen bir uçağın gerisinden paraşütle indiriliyor. BRDM-2, tekrar birebir biçimde uçaklar tarafından haritaya bırakılan UAZ’nin yerini alacak. UAZ iyi bir araçtı lakin onun yerine gelen BRDM-2 üzere suda gitme yeteneğine sahip değildi.

PUBG'nin Yeni Güncellemesi, Oyuna Birçok Yenilik Getiriyor

Yeni güncelleme ayrıyeten PUBG’ye Deagle isminde bir tabanca eklendi. Silah, Magnum Research’ün tasarladığı epey güçlü olan ve çabucak hemen bütün çağdaş savaş oyununda bulunana Desert Eagle isimli tabancadan esinleniyor.

Oyuna eklenen Deagle; yüksek kalibreli, yarı otomatik bir tabanca. Rastgele bir savaş tüfeğinin yahut başka ana silahların yerine geçecek kadar güçlü olmasa da Deagle, oyundaki başka tabancalardan daha çok hasar veriyor ve bu, silahı oyunun sonlarındaki yakın savaşlarda epeyce kullanışlı hâle getiriyor.

PUBG'nin Yeni Güncellemesi, Oyuna Birçok Yenilik Getiriyor

Güncelleme, oyuna yeni bir hareket tekniği de getirdi. Oyuncular, neredeyse 2 yıldır kısa duvarların üstünden atlayabiliyordu fakat bunu yapmaları için duvarların yanında durmaları gerekiyordu.

Oyuna yeni eklenen çıkıntı tutma özelliğiyle oyuncular; duvarlardan, çatılardan ya da çıkıntılardan koşarak atlayabilecek ve üstlerine tırmanabilecekler. Bu özellik, uzun duvarları aşmayı ve pencerelerden içeri girmeyi epey kolaylaştırıyor. Ayrıyeten bu yeni özellik, oyuncuların evvelce ulaşılamayan çatılara çıkmasını sağlıyor. Böylelikle kimi PUBG haritalarında savaşmak büsbütün farklı bir hâle gelecek.

PUBG’nin yeni güncellemesi şu anda PC sürümü için mevcut. Yeni versiyonun konsollara ve taşınabilir versiyona ne vakit geleceği ise şu an için aşikâr değil.