PUBG’ye Yeni Bir İşaretleme Mekaniği Geldi

PUBG’ye Yeni Bir İşaretleme Mekaniği Geldi

Apex Legends’ta kullanılan işaretleme sistemi, bu yılın en düzgün FPS mekaniklerinden biri olarak görülüyor. Artık de PUBG Corporation, bu mekaniği kendi oyununa getirdi. Bu hafta yayınlanan güncellemeyle artık fareye tekerleğine basılı tutarak bir eşyayı grup arkadaşlarımız için işaretleyebiliyoruz.

Bir düşmanı da işaretlememize imkan sağlayan bu mekanik, arkadaşlarınızdan mermi istemek ya da arkadaşlarınıza yeni bir konum önermek için de kullanılabiliyor. Bu yenilik, bildirimler ekranın sol kısmında görünecek ve kimileri haritada işaretlenecek.

PUBG’ye Yeni Bir İşaretleme Mekaniği Geldi

Sistem, epeyce kullanışlı üzere duruyor. Bir düşman işaretlendiği vakit, işaretlenilen düşmanın uzaklığı de görünecek. Oyuncu mermi istediği vakit, elinde bulunan silahın mermisi otomatik olarak istenecek. Fare tekerleğiyle açılan menüde 8 farklı seçenek olacak ve bu seçeneklerin tam ortasında da genel bir “işaretle” seçeneği yer alacak.

Oyuna gelen güncelleme; aynı vakitte yeni bir silah, yeni bir araç ve yeni bir hareket mekaniği de içeriyor. Dilerseniz güncellemeyle ilgili yaptığımız habere üstteki linkten ulaşabilirsiniz.