Qualcomm, Snapdragon 855 Plus'ı Duyurdu

Qualcomm, Snapdragon 855 Plus’ı Duyurdu

Qualcomm, Snapdragon 855 işlemcisiyle taşınabilir platformlara yeni bir sayfa açtı. Şirketin piyasaya sürdüğü bu yeni işlemci, 2019 yılında piyasaya sürülen neredeyse tüm amiral gemisi telefonlarda kullanıldı. Ayrıyeten taşınabilir oyun odaklı üretilmiş olan akıllı telefonlarda da bu işlemciler kullanıldı.

Snapdragon 855'ten beklediğinden fazlasını bulan Qualcomm artık, taşınabilir oyunlar için çok daha âlâ performans verecek yeni bir işlemci duyurdu. Snapdragon 855 Plus olarak isimlendirilen bu yeni işlemci, akıllı telefon ve tablet dalına bir defa daha çağ atlatacağa benziyor.

Qualcomm, Snapdragon 855 Plus'ı Duyurdu

Qualcomm'un duyurusunu yaptığı yeni işlemci modeli aslında Snapdragon 855 ile tıpkı özelliklere sahip. Snapdragon 855'e sürat aşırtma süreçleri uygulanarak geliştirilen bu yeni işlemci, selefine nazaran önemli manada güçlü.

Snapdragon 855 Plus, 2.96 GHz suratında çalışabiliyor. Mevcut model ise 2.84 GHz ile çalışabiliyordu ve gereğince süratliydi. Bu da Snapdragon 855 Plus'ın mevcut modele nazaran çok daha süratli olacağı manasına geliyor. Snapdragon 855 Plus'ta kullanılan grafik işlemci, mevcut model ile tıpkı olmasına karşın sürat aşırtma sürecinin uygulanmasıyla birlikte yüzde 15 performans artışı sağlıyor. Bu da grafik sürece konusunda daha gelişmiş bir işlemci manasına geliyor.

Tüm bu performans artış süreçlerinin yanı sıra bu işlemci, akıllı telefon üreticisinin tercihine nazaran 4G yahut 5G irtibat destekleyebilecek. Ayrıca Snapdragon 855 Plus, Wi-Fi 6 takviyesine de sahip olacak.

Qualcomm'un duyurmuş olduğu bu işlemcinin kullanılacağı taşınabilir eserler, bu yılın ilerleyen devirlerinde kullanılmaya başlayacak. Snapdragon 855 ile büyük bir ses getiren Qualcomm, sürat aşırtma yapılmış olan bu yeni modeliyle birlikte tekrar isminden ziyadesiyle kelam ettireceğe benziyor.