Reynmen'in Son Şarkısı, Müzik Sektörünü İkiye Böldü

Reynmen’in Son Şarkısı, Müzik Sektörünü İkiye Böldü

Son yılların en tanınan toplumsal medya fenomenlerinden olan Reynmen, son müziği Ela ile beklentilerin çok üzerinde bir ivme yakaladı. YouTube'da paylaşılmasından yalnızca 10 dakika sonra 1 milyon kere görüntülenen müzik, şu an ise 30 milyon görüntülenme sayısına ulaşmış durumda. YouTube'un dünya listelerinde de bir numaraya oturmayı başaran müzik, ülkemizin sevilen müzikçilerinin da dikkatinden kaçmadı.

Konuyla ilgili olarak birtakım müzikçiler Reynmen'e takviye verirken kimi müzikçiler ise Reynmen'e ağır tenkitler yönelttiler. Reynmen'in yeni müziği dinlenme sayısının yanı sıra, polemiklerle de çok konuşulacağa benziyor.

Reynmen'in Son Şarkısı, Müzik Sektörünü İkiye Böldü

Reynmen'in son müziğiyle ilgili olarak en sert yorumlardan bir tanesi, tecrübeli sanatkarlardan olan Işın Karaca'dan geldi. Karaca, Reynmen'in klibinin görüntülenme sayısıyla beğeni sayısının dengeli olmadığını açıkladı. Bunun üzerine Reynmen ise, Işın Karaca'ya “cahil” diyerek mevzunun fitilini ateşledi.

Yaşanan bu olayın akabinde müzik bölümünün önde gelen isimlerinden bir tanesi olan Aleyna Tilki, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda “Çomar Şov” ve “Derine inme çıkamazsın” kelamlarıyla dikkatleri üzerine çekti. Tilki'nin bu paylaşımının Reynmen'e ithafen yapıldığı düşünüldü lakin Aleyna Tilki, mevzunun neden Reynmen'le ilişkilendirildiğini anlamadığını söyledi ve mevzuyla ilgili üzgün olduğunu tabir etti.

İncir müziğiyle âlâ bir çıkış yakalayan ve her geçen gün popülerleşen isimlerden bir tanesi olan İlyas Yalçıntaş, Reynmen'e karşı Işın Karaca'nın tarafında yer alan isimlerden bir tanesi oldu. Yalçıntaş yaptığı açıklamada Reynmen'i tanımadığını ve kim olduğunu da bilmediğini, bu olayın egoyla ilgili olduğunu ve düzmece tıklanmalar yapan şirketlerin olduğunu bildiğini söyledi. Bu biçim durumlara güldüğünü söz eden genç müzikçi, YouTube'un bu duruma el atacağını belirtti. Yalçıntaş bu durumun ego ve gösterişle ilgili olduğunu söyledi.

Reynmen'in Son Şarkısı, Müzik Sektörünü İkiye Böldü

Konuya dahil olan isimlerden bir başkası ise tekrar son yılların tanınan isimlerinden birisi olan Serkan Kaya'ydı. Kaya, Işın Karaca'ya yapılanın ayıp olduğunu, bunun da Reynmen'in cahilliğinden kaynaklandığını ve Reynmen'in Karaca'dan özür dilemesi gerektiğini söyledi. 

Reynmen'e karşı çıkan isimler olduğu kadar genç fenomeni destekleyen isimler de bulunuyor. Son yılların sevilen müzikçilerinden birisi olan ve İspanyol şarkıcı Enrique Iglesias ile düet yaparak sesini tüm dünyaya duyuran Ece Seçkin, Instagram üzerinden yaptığı paylaşımında Reynmen'in Ela isimli müziğine eşlik etti. Ece Seçkin, “Bırak delirsinler Yusuf kardeş herkes başarıyı alkışlamaz, yeniden bomba üzere olmuş” diyerek Reynmen'e takviyesini gösterdi. 

Reynmen'in son müziği uzunca bir mühlet daha konuşulacağa benziyor. Pekala bu mevzuda sizin niyetleriniz neler? Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.