S-400 Füzeleri Nedir? Nasıl Çalışır?

S-400 Füzeleri Nedir? Nasıl Çalışır?

S-400 hava savunma sistemleri ülkemize gelmeye başladı. Ülkemizin hava savunması konusundaki muhtaçlıklarını büyük oranda giderecek olan bu sistemlerin gelişi, birçok tartışmayı da beraberinde getirmişti lakin biz, işimiz olan teknolojik kısımlarla ilgilenerek füzelerin ne işe yaradığını ve nasıl çalıştığını açıklayan bir görüntü hazırladık.

Rusya'nın Soğuk Savaş devrinde geliştirmeye başladığı füze S-300 ile yüzde yetmiş üzere bir benzerlik gösteriyor. Çoklu gaye takibinin yanı sıra yüksek suratlara çıkabilmesi de füzeyi günümüzün gelişmiş füzeleri ortasına sokuyor.

Adından da anlaşılabileceği üzere havada bulunan, öbür bir deyişle uçanı kaçanı görüp muhtemel tehlikelere karşı bizleri koruyan bu füzelerin son derece şaşırtan özellikleri bulunuyor.

Füzelerin çıkabildiği suratlar, çalışma prensipleri ve yapabildikleri üzere birçok hususun karşılığını sizler için araştırdık. Dahası, tüm bunları iki dakikaya sığdırmaya çalıştık. Zamanlama konusunda biraz başarısız olsak da sizleri S-400 füzelerini anlatmaya çalıştığımız ve uzun vakit sonra tekrardan ortamıza katılan konseptimiz '2 dk'da Teknoloji' videomuzla baş başa bırakıyoruz.