Samsung, 2. Nesil Katlanabilir Telefonu Geliştiriyor

Samsung, 2. Nesil Katlanabilir Telefonu Geliştiriyor

Samsung’un Galaxy Fold isimli birinci katlanabilir telefonu büyük heyecan yaratsa da şimdi raflarda göremedik. Birinci parti eserlerin yaşadığı problemler, bu alanda bir gecikmeye neden oldu ise de bölümün sonunu getirecek bir durum değil. Samsung, geleceğin bu tablet-telefonlarda olduğuna inanıyor. 

Güney Koreli firma, katlanabilir telefon alanındaki en değerli rakibi olan Huawei daha kendi telefonu Mate X’i piyasaya süremeden ikinci jenerasyon katlanabilir telefon üzerinde çalışmaya başladı. Firmanın Tayvan’daki tedarikçileri, Samsung’un yeni aygıt üzerinde çalışmaya başladığını ve gelecek yılın başında eseri tanıtabileceğini belirtiyor. Aygıtın ne vakit çıkacağı tam olarak bilinmiyor. Yeni katlanabilir telefon, Galaxy Fold’un bilakis dikey olarak katlanacak. Gelen haberlerde rastgele bir teknik özellik belirtilmese de ekranın 6,7 inç olacağı belirtiliyor. Firmanın ayrıyeten bu yılın Kasım ayından itibaren modül tedariğine başlayacağı bildiriliyor. 

Samsung, 2. Nesil Katlanabilir Telefonu Geliştiriyor

Bir öbür söylentiye nazaran de Samsung, Mate X üzere dışa yanlışsız katlanan bir aygıt üzerinde çalışıyordu. Mart ayında gelen haberler ise iki farklı dizayna odaklanıldığını argüman ediyordu. 

Samsung, Galaxy Fold hakkında bir açıklama yapmadı. Pek çok uzman, aygıtın 7 Ağustos’ta Galaxy Note10 ile birlikte tekrar tanıtılacağını düşünüyor.