Webtekno Haftalık Oyun Tavsiyesi

Webtekno Haftalık Oyun Tavsiyesi

Steam yaz indirimleri artık geride kaldı. Lakin bu sıcak yaz günlerinde kendiniz için uygun bir oyun satın alamadıysanız üzülmeyin. Webtekno grubu olarak bundan sonra, Steam üzerinden yayınlanan lakin tam olarak keşfedilmemiş olan, yüksek kaliteli fiyatsız oyunları siz pahalı takipçilerimizle paylaşacağız. Dilerseniz lafı uzatmadan, birinci fiyatsız oyunumuza geçelim.

Ring of Elysium

Webtekno Haftalık Oyun Tavsiyesi

Son yıllarda hayatta kalma oyunları çok önemli manada tanınan oldular. PUBG, Apex Legends ve Fortnite hayatta kalma oyunlarının önde gelen isimlerinden olsa bile, bu oyunların yüksek sistem ihtiyacı içermesi ve oyun içerisinde bulunan kimi kusurlar, oyunseverlerin heveslerini kursaklarında bırakabiliyor. Hal bu türlü olunca pek çok oyunsever, ya bu biçim oyunları bırakmak zorunda kalıyorlar ya da alternatifler arıyorlar. Ring of Elysium, hayatta kalma oyunlarına alternatif arayan takipçilerimiz için mutlaka uygun bir seçenek. 

Ring of Elysium'da da öbürleri üzere hayatta kalmaya çalışıyoruz. Rakiplerimizi alt ederken inançlı bölgenin içerisinde kalmak, Ring of Elysium'da da değerli fakat birinci olmak bu oyunda biraz farklı. Şöyle ki; daralmanın son etabında belirlenen bir noktaya helikopter yaklaşıyor. Bu helikopter, sonlu sayıda oyuncuyu taşıyabiliyor ve şayet oyunun sonunda hayattaysanız, kesinlikle helikoptere binmeniz gerekiyor. Oyunun tahminen de en can alıcı noktası son kısmı. Burada uygulayacağınız strateji, düşmanlarını öldürmek ya da direkt helikoptere koşmak olabilir. Fakat unutmayınız ki rakiplerinizin stratejileri, sizin helikoptere binmenize mani olabilir.

Helikopter, belirlenen alana geldikten sonra muhakkak bir mühlet veriliyor. Bu mühletin sona ermesiyle birlikte karakterinizin canı azalıyor ve işler biraz daha zorlaşıyor. Dikkat etmeniz gereken bir öteki nokta ise, müddet bittikten sonraki harita denetimi. Ring of Elysium’u öbür oyunlardan ayıran bir öbür nokta da bu. Oyunun sonuna gelindiği vakit, yaşayan oyuncuların hepsi harita üzerinde gösteriliyor. Bu sayede kendinize nazaran bir strateji geliştirmenize imkan sağlanıyor.

Webtekno Haftalık Oyun Tavsiyesi

Ring of Elysium'un dikkat çeken yanlarından bir tanesi de oyunun başlangıcında nereden başlamak istediğinizi seçebilmeniz. Bu sayede PUBG ve Fortnite üzere sıkıcı bir uçak ve paraşütle atlamaya gerek kalmıyor. Belirlediğiniz noktadan başlıyorsunuz ve eşyaları topluyorsunuz. 

Oyundaki bir diğer özellik ise karakterlerin farklı özelliklere sahip olması. Eşleştirme sırasında karakterinizin sahip olmasını istediğiniz özelliklerini kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Örneğin bisiklet kullanan bir karakteri ya da ufak bir rokete sahip olan diğer bir karakteri seçebilirsiniz. Bu sayede gereksiniminiz olduğu an bisikletinize binerek inançlı bölgeye daha süratli bir formda yaklaşabilirsiniz.

Webtekno Haftalık Oyun Tavsiyesi

Oyunun etkileyici yanlarından bir başkası de son yıllarda hayatımıza giren ve pek çok alanda kullanılabilen drone’lar. Şayet eşyalar ortasında bir drone bulabilirseniz, bu alanı sonlu da olsa kullanabiliyorsunuz. Bu sayede düşmanlarınızı görüntüleyebilir, kendinize nazaran bir strateji geliştirerek düşmanınızı alt edebilirsiniz.

Webtekno Haftalık Oyun Tavsiyesi

Oyun içerisinden birkaç görsel

Webtekno Haftalık Oyun Tavsiyesi

Webtekno Haftalık Oyun Tavsiyesi

Webtekno Haftalık Oyun Tavsiyesi

Ring of Elysium sistem gereksinimleri

Webtekno Haftalık Oyun Tavsiyesi

Tüm bu özellikleriyle birlikte fiyatsız olarak piyasaya sürülen Ring of Elysium'u indirip oynamak isterseniz, burada bulunan ilişkiyi kullanarak oyunun Steam sayfasına erişebilirsiniz.