Samsung, Bixby’nin Hâlâ Hayatta Olduğunu Kanıtlıyor

Samsung, Bixby’nin Hâlâ Hayatta Olduğunu Kanıtlıyor

Samsung, taşınabilir sanayisinde oldukça yanlış adımlar attı lakin hiçbiri Bixby ve tuşu üzere makûs hatırlanmıyor. İki yıldır pazarda olmasına karşın kullanıcılar Bixby’nin ne işe yaradığını bile tam olarak bilmiyor ve öbür akıllı asistanların gerisinde kalıyor. Samsung, Bixby Marketplace’i piyasaya sürerek sunduğu hünerlerin ve özelliklerin sahiden bir piyasa bedeli olduğunu kanıtlamaya çalışıyor.

Samsung, Bixby’nin Hâlâ Hayatta Olduğunu Kanıtlıyor

Bixby Marketplace, geliştiricilere ‘Bixby’nin kapsülleri için merkezi depo’ olarak tanımlandı. (Kapsüller, Samsung’un yapay zeka asistanının yeteneklerine verdiği isim.) Bu üçüncü parti yeteneklere de Bixby’nin katiyen gereksinimi var. İki yıldır piyasada olmasına karşın Bixby, yalnızca Samsung’un kendi geliştirdiği yahut ortaklarının geliştirdiği yetenekleri barındırıyor ve bu da çok uzun bir liste değil. Şirketin yüzlerce telefonu olmasına karşın çok azının Bixby takviyesine sahip olduğunu da belirtelim.

Aslında Bixby kapsülleri, uzun müddettir Samsung’un Geliştirici Araçları’nda bulunuyor lakin yalnızca birkaçı tutunabildi. Bunun sebebi bir pazar olmaması olabilir. Bu hizmetin kullanıma sunulmasıyla birlikte Bixby, başka akıllı asistanlar ortasında hakikaten bir yer edinebilir.