Samsung Galaxy A90'ın Çerçevesiz Tasarımı Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy A90’ın Çerçevesiz Tasarımı Ortaya Çıktı

Samsung'un orta segment serisi Galaxy A'nın amiral gemisi olacak A90 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Galaxy A serisinde olmasına karşın Snapdragon 855 yonga setiyle gerçek bir amiral gemisi olacak Galaxy A90'ın ortaya çıkan yeni bir kılıf görseli, aygıtın dizaynını çok büyük oranda gözler önüne serdi. 

Arka tarafta üç adet kameraya sahip olacak Galaxy A90'ın bu kameraları daha evvelki sızıntılara nazaran 48 + 12 + 5 MP çözünürlükleriyle geliyor. Ayrıyeten Galaxy A90, “Tilt OIS” isminde bir sabitleme sistemine de sahip olacak. Tekrar daha evvel gelen bilgilere nazaran A90, A80'deki üzere bir kaydırma düzeneğine sahip olmayacak. Ortaya çıkan son görseller de Galaxy A80'in bilakis A90'ın art tarafta başka bir kamera setine; ön tarafta ise bir pop-up kameraya sahip olacağını doğruluyor.

Samsung Galaxy A90'ın Çerçevesiz Tasarımı Ortaya ÇıktıSamsung Galaxy A90'ın Çerçevesiz Tasarımı Ortaya Çıktı

Infinity-U yahut Infinity-O üzere ekranı bölen rastgele bir kamera dizaynına sahip olmayacağı bilinen Galaxy A90'ın Xiaomi Mi 9T modelindeki üzere bir pop-up kamerayla geleceği ortaya çıkan bu kılıf fotoğrafıyla da bir kere daha doğrulanmış oldu. Galaxy A90'ın pop-up kamerası bugüne kadar pek görülmemiş bir biçimde, aygıtın orta kısmına yerleştirilmiş üzere görünüyor.

Galaxy A serisinde yer alan öbür premium aygıtlar üzere (A70 ve A80) ekrana gömülü parmak izi okuyucuya sahip olması beklenen Galaxy A90, biri 5G'li biri 4G'li olmak üzere iki farklı modelle piyasaya çıkacak. Her iki aygıt da Snapdragon 855 yonga setiyle gerçek birer amiral gemisi olma özelliği taşıyacak. Galaxy A90'ın çıkış tarihi ve fiyatı hakkında ise şimdi bir bilgi bulunmuyor.