Samsung Galaxy Note 10+'ın 4 Kamerayla Geleceği Belli Oldu

Samsung Galaxy Note 10+’ın 4 Kamerayla Geleceği Belli Oldu

Güney Koreli Samsung'un Birleşik Krallık Entelektüel Mülkiyet Ofisi’ne yaptığı müracaatta Samsung, “DepthVision Lens” isimli bir teknoloji için isim hakkını aldı. Telifi alınan isim hakkı “DerinGörüş Lensi” olunca bu teknolojinin ne olduğunu iddia etmesi çok da sıkıntı olmuyor. 

Samsung Galaxy Note 10+'ın 4 Kamerayla Geleceği Belli Oldu

Yeni telif muhtemelen Galaxy Note serisinin son üyesi Galaxy Note10+ ile ilgili. Time of Flight (ToF) ismi verilen teknolojiye sahip olması beklenen aygıtta, ToF sensörüne bu isim verilmiş olabilir. 

ToF sensörü, akıllı telefonun derinlik algılayabilmesine yarıyor. Söylentilere nazaran bu sensör sadece Galaxy Note10+’ta bulunacak. Standart modelde bulunmayacak. Her iki aygıt da görünüş olarak misal olsa da Note 10+’ın art kamera sistemi ayrıştırıcı bir özellik olarak göze çarpıyor.

Samsung Galaxy Note 10+'ın 4 Kamerayla Geleceği Belli Oldu

Yeni telefonların ön kamera konumlandırmaları da farklı olacak ve ekranın ortasında yer alacak. Telefon arka kamerası ise üç farklı diyafram açıklığına sahip olacak.

Android 9 ile gelecek olan bu serinin Avrupa ve Hindistan modellerinde Exynos 9820 ya da Exynos 9825 işlemci kullanılacak. ABD’de ise Snapdragon 855 işlemci ile satışa sürülecek olan aygıtların 4G ve 5G varyantları bulunacak.