Samsung Galaxy Note 10+'ın Tasarımı Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy Note 10+’ın Tasarımı Ortaya Çıktı

Samsung, amiral gemisi Galaxy Note10 serisini 7 Ağustos’ta New York’ta düzenleyeceği bir aktiflikle tanıtacak fakat şimdi basın tanıtımı yapılmadan aygıtın özellikleri ve tasarımı dâhil neredeyse bütün bilgiler ortaya çıktı. Hatta resmi Samsung evraklarının ortaya çıkmasıyla birlikte internete düşen bu bilgilerin doğruluğu da katılaştı.

Samsung, telefon şimdi çıkmadan evvel gerekli olan tüm doküman işlerini halletti ki bu süreç, çıkan her yeni telefonda gerçekleştirilen standart bir prosedür. Fakat bu dokümanlar, telefona dair görselleri de içeriyor ve dokümanda yer alan görseller, daha evvel ortaya çıkan bilgileri doğruluyor.

Samsung Galaxy Note 10+'ın Tasarımı Ortaya Çıktı

Telefon, tıpkı Galaxy S10’da olduğu üzere tek yuvarlak bir çentiğe sahip ve telefonun ön kamerası ekranın tam ortasında bulunuyor. Telefonun art tarafında dikey formda pozisyonlandırılmış üçlü kamera modülü aygıtın sol tarafında bulunuyor. Flaşın altında, dördüncü bir kamera bulunuyor ki bu da cihazın daha büyük ve kıymetli olan Galaxy Note10+ olduğu manasına geliyor. Şirket, Note10+ ile emsal temel dizaynlara sahip olan daha küçük bir Note10 sürümünü de satışa sunacak.

Samsung Galaxy Note 10+'ın Tasarımı Ortaya Çıktı

Note10 basın görsellerinde de daha evvel gördüğümüz üzere bu aygıtta da rastgele bir kulaklık girişi ya da Bixby butonu bulunmuyor. Telefonla ilgili ortaya atılan tezlerden bir başkası microSD kart takviyesi bulunmayacağı tarafındaydı lakin FCC evraklarında ortaya çıkan görseller itibarıyla bunu doğrulamak mümkün değil. Dokümanlarda ortaya çıkan bilgiler ortasında telefonun boyutunun 162,5 mm x77,6 mm olduğu görülüyor. Aygıtın ekran boyutu ise 6,7 inç.

FCC evraklarında aygıtın çift bant Wi-Fi dayanağı bulunduğu da yer alıyor. Bu da aygıtın Wi-Fi 6 (802.11ax) kullanıldığı manasına geliyor. Aygıtta ayrıyeten Bluetooth 5.0 ve LTE takviyesi de bulunuyor.