Tetris Effect, 23 Temmuz’da PC’ye Geliyor

Tetris Effect, 23 Temmuz’da PC’ye Geliyor

Tetris Effect, klasik Tetris’de yaşadığınız cümbüşten biraz daha farklı bir deneyim sunan bir oyun. Dünyanın en tanınan bulmaca oyununun tekrar tasarlanmış hâlinin olan Tetris Effect'in üretimcileri, birebir vakitte daha evvel “mbce Lumines” ve “Rez Infinite” üzere üretimlerin geliştiricileri konumundalar. Ayrıyeten oyun Oculus Rift ve HTC Vive sanal gerçeklik aygıtları ile büsbütün uyumlu.

Tetris Effect’in PC sürümü, 4K yahut daha fazla çözünürlükte (Dikey Eşitleme kapalı olacak şekilde) oynanabilecekken PS4’te bulunmayan 2D oynama seçeneği yahut sanal gerçekçi dayanakları de bu sürümde yer alıyor.

Tetris Effect, 23 Temmuz’da PC’ye Geliyor

Oyuncular yeni ‘Bölge’ mekaniği sayesinde vakti (dolayısılya Tetriminosları) durdurabilecek ve aslında yapmak istemedikleri bir hamleyi aksine çevirebilecekler. Bu özellik yalnızca yanılgılı hamleyi bilakis çevirmek için değil, oyun sırasında rastgele gelen ekstra gereçleri de toplamak için yararlı olabilir.

Müzikler, art planlar, sesler, ses efektleri, yani her şey Tetriminos’lara yansıyıor. Oyunun 30’dan fazla etabını 10’dan fazla farklı mod ile bitirmeyi deneyimlemek, hakikaten yapmak isteyeceğiniz bir şey olabilir. Oyunun PC için hazırlanan duyuru fragmanını da aşağıdan izleyebilirsiniz: