Samsung, Mate X'ten Önce Dışa Katlanan Telefon Çıkaracak

Samsung, Mate X’ten Önce Dışa Katlanan Telefon Çıkaracak

Samsung, uzun mühlet heyecanla beklenen katlanabilir telefonunda istenilen başarıyı yakalayamadı. Samsung'un hüsranının akabinde dal, Huawei'nin Mate X modeline odaklanmış durumda.

Koreli The Insider isimli yayının şirket içindeki kaynaklarına dayandırdığı haberine nazaran Samsung, Galaxy Fold’un yenilenen dizaynını tamamladı ve planlarını, Huawei Mate X’ten evvel piyasaya girecek formda oluşturdu. Tam bir seri çıkaracak olan firma, yalnızca Galaxy Fold’u çıkarmakla kalmayacak. İçe katlanan Fold’un yanında Mate X üzere dışa katlanan bir model de geliştiriliyor. 

Samsung, Mate X'ten Önce Dışa Katlanan Telefon Çıkaracak

Huawei Mate X, hayli şişkin fiyat etiketiyle Eylül 2019’da geliyor. Bu durumda Samsung’un en geç Ağustos 2019’da bombayı patlatması gerekiyor. 

Huawei yetkilileri daha evvel Mate X’i 5G için beklettiklerini açıklamıştı. Muhtemelen Samsung da yeni Fold’u 5G takviyesiyle sunacak. Samsung, 2020 yılında katlanabilir telefon çizgisini yatay olarak geliştirecek. Tez edilen dizaynlar ortasında 8 inç ekrana ve S pen kaleme sahip, Galaxy Note gibisi bir katlanabilir telefon da var. Bu telefon da Galaxy Fold üzere içeri katlanacak.