Sokakta Dehşet Saçabileceğiniz Pigeon Simulator Duyuruldu

Sokakta Dehşet Saçabileceğiniz Pigeon Simulator Duyuruldu

Surgeon Simulator ve I am Bread oyunlarından tanıdığımız geliştirici stüdyo Bossa, Pigeon Simulator isimli yeni bir oyun duyurdu. Oyun, Bossa Studios’un geliştirdiği Worlds Adrift isimli MMO oyunu iptal edildiğinden bu yana geliştirmeye başladığı birinci oyun.

Pigeon Simulator oyununda, oyuncular oyunun isminden de anlaşılacağı üzere bir güvercini denetim edecekler. Oyundaki emel kent sakinlerinin hayatını kabusa çevirmek olacak. Kentte farklı hedefler uğruna dolaşan insanların olacağı oyunda, fragmanda gösterildiği üzere bir güvercin olarak beklenmedik düzensizliklere sebep olunabilecek. Oyuncular oyunda otomobiller patlatabilecek, insanları havaya kaldırıp taşıyabilecek ve bir güvercin simülatörü oyunundan beklenilebileceği üzere insanların üzerlerine kakalarını yapabilecekler. Aslına bakarsanız batıl inançlara nazaran bir güvercinin insanların üzerine kakasını yapması düzgün baht çağrıştırır lakin Pigeon Simulator oyunundaki insanların kâbusu olacak üzere görünüyor. Dilerseniz oyunun fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bossa Stüdyosu emsal yapıya sahip oyunlar yaparak ismini simülasyon çeşidi oyun yapan şirketlerin ortasına sokmayı başardı. Örneğin stüdyonun evvelki oyunlarından olan Surgeon Simulator’da oyuncular genelde başarılı bir ameliyat gerçekleştirmektense hastalara hiç beklenmedik formlarda hasarlar vermeye çalışıyorlar.

Sokakta Dehşet Saçabileceğiniz Pigeon Simulator Duyuruldu

Simülasyon cinsinin birçok örneği olması Pigeon Simulator için kıyaslamalar olacağı manasına da geliyor. Örnek olarak Coffee Stain Stüdyosu tarafından geliştirilen, tüm kenti karışıklığa sürüklemeye çalışan bir keçinin yönetildiği Goat Simulator oyununu verebiliriz. Goat Simulator’da tahminen oyuncular insanların üzerlerine kakalarını yapamıyor olabilirler lakin yönettikleri keçinin lisanıyla insanları oradan oraya sürükleyebiliyorlar. Goat Simulator epey büyük bir muvaffakiyet yakalamıştı ve bu fırsattan istifade etmeye çalışan Bossa Stüdyosu, oyunun geliştirici stüdyosu Coffee Stain’le I Am Bread oyunlarına yayınlayacakları bir eklenti paketi için birlikte çalışmışlardı.

Bir öteki merak mevzusuysa Pigeon Simulator üzere simülasyon tipi oyunların vaktinin geçip geçmediği. Oyun çıktıktan sonra elde ettiği muvaffakiyet bizlere bu sorunun karşılığını verecek.