Xiaomi'den Mi CC9e'nin AnTuTu Skorlarıyla İlgili Açıklama

Xiaomi’den Mi CC9e’nin AnTuTu Skorlarıyla İlgili Açıklama

Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi, geçtiğimiz günlerde yeni akıllı telefon modeli Mi CC9e'yi tanıttı. Bu akıllı telefon, Qualcomm'un yeni ürettiği Snapdragon 665 işlemcisini kullanan birinci telefondu. Bu yeni işlemcinin AnTuTu skorları ise beklenmedik sonuçlar veriyor. Hal bu türlü olunca da Xiaomi'nin Eser Yöneticisi olarak vazifesini sürdüren Wang Teng, Mi CC9e'nin AnTuTu puanlarının yükseltildiği tarafındaki söylentilere karşılık verdi.

Teng, Xiaomi CC9e'nin aldığı puanların nedeninin Snapdragon 665'in performansının güzelleştirildiği ve bu optimizasyon süreçlerinin üzerinde 2 ila 4 ay ortasında çalışıldığını tabir etti.

Xiaomi'den Mi CC9e'nin AnTuTu Skorlarıyla İlgili Açıklama

Qualcomm Snapdragon 665'in, temel frekans hızı 2.0 GHz. 4+4 biçiminde tasarlanmış olan 8 adet Kyro 260 çekirdekten oluşuyor ve 11 nm'lik bir işlemci. Bu çekirdekler, Qualcomm'un Snapdragon 636 işlemcisinde kullanığı çekirdeklerle birebir fakat Snapdragon 636'nın 14 nm olması, Snapdragon 665'in güç verimliliğini artırıyor.

Bu işlemci ayrıyeten, sahip olduğu Adreno 610 GPU'su ile yapay zekayı da ön plana çıkarıyor. Bu yapay zeka takviyesi, düşük ışıkta daha uygun fotoğraflar çekebiliyor ve portre modunun kalitesini biraz daha artırıyor. Qualcomm Snapdragon 665'in, Snapdragon 660'ın yapay zeka dayanağına nazaran iki kat daha süratli olduğunu sav ediyor.