SpaceX’in Florida’daki Tesisinde Yangın Çıktı

SpaceX’in Florida’daki Tesisinde Yangın Çıktı

SpaceX şirketinin uzay gemilerini geliştirdiği iki tesisten biri olan SpaceX Florida tesisinde küçük çaplı bir yangın meydana geldi. Çok uzun sürmeyen yangında neyse ki kimse yaralanmadı. Mevzu ile alakalı açıklamalarda bulunan SpaceX, yangının neden çıktığını bilmediklerini ve itfaiye takımının olaya çabucak müdahale ettiğini belirtti. 

SpaceX’in Florida’daki Tesisinde Yangın Çıktı

SpaceX, “Bugün öğlenden sonra Florida, Cocoa’daki tesisimizde küçük bir yangın meydana geldi. Alevler bir deniz aracından yükseldi ve Cocoa İtfaiye Teşkilatı neyseki dakikalar içerisinde cevap verdi ve gelip ateşi söndürdü. Onlara bunun için minnettarız. Yangın nedeniyle rastgele bir yaralanma olmadı. Yangının neden çıktığını ise şimdi bilmiyoruz. Sebebini bulmak için soruşturma devam ediyor” açıklamasında bulundu. 

SpaceX’in de belirttiği üzere yangının neden çıktığı hala aşikâr değil ve şirket bunu soruşturmaya devam ediyor. Yangının yapılan geliştirme çalışmalarına tesir edecek kadar büyük olmadığı göz önüne alındığında, çalışmaların durmayacağı düşünülüyor.