WatchOS 6 WWDC 2019'da Duyuruldu

WatchOS 6 WWDC 2019’da Duyuruldu

Apple, akıllı saat piyasasının en çok satan saati Watch için watchOs 6’yı duyurdu. Yeni Apple Watch sürümü, watchOS 5’in akabinde devrimsel yenilikler getirmese de birtakım iyileştirmeler ve geliştirmelerle kullanıcıları memnun edecek üzere görünüyor. watchOS’a gelen birinci özellik, Apple Watch’un birinci sürümünden beri yinelenen mevcut kadran seçeneklerine bir yenisinin daha eklenmesi. Bu yeni kadran, grafik dizaynlarını vurgulamak için tekrar tasarlanmışken farklı yazı tarzları ve farklı renk seçenekleriyle birlikte geliyor.

WatchOS 6 WWDC 2019'da Duyuruldu

Apple; hesap makinesi, sesli kitap ve sesli notlar da dâhil olmak üzere Apple Watch’a daha fazla uygulama getiriyor. Artık Watch uygulamaları, rastgele bir iPhone gerektirmeden Watch üzerinden bağımsız bir formda çalışabilecek. watchOS 6, evvelki sürümlere nazaran daha uzun mühlet bilgi okuyabilecek.

Watch için uygulama takviyesi evvelki sürümlerde yalnızca App Store üzerinden sağlanıyordu. Yeni sürüm ile birlikte Apple Watch’un App Store’a bağımlılığını azaltmak isteyen Apple, saatine özel bir market oluşturuyor. Rastgele bir iPhone’a gereksinim duymadan uygulama indirmenize imkan sağlayan bu özellik watchOS 6’nın dikkat cazibeli yeniliklerinden birisi.

Yeni Watch sürümü beklenilen üzere Apple’ın sıhhat özelliklerini genişletiyor. Gürültülü ortamlarda 90 desibel sesin üzerindeki sesleri size bildirecek olan watchOS 6, günlük ilaç takibi yapacak ve bayanların özel günlerinin tarihlerini not edecek. Kıymetli sıhhat problemlerinden şüphelendiğinde ise saat sizi uyaracak.

WatchOS 6 WWDC 2019'da Duyuruldu

watchOS 6 ile bir arada saatiniz artık sesli kitap okuyabilir hale gelecek ve Podcast’leri dinleyebileceksiniz. Ayrıyeten bir hesaplama yapmak istediğinizde bunu saatiniz aracılığıyla yapabileceksiniz. watchOS 6 bu hafta dağıtılmaya başlanacak.