Yarış Oyunu GRID 2019’un Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Yarış Oyunu GRID 2019’un Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Codemasters, 2008 yılında çıkardığı başarılı yarış oyunu GRID’in yine yapılmış sürümünü çıkarmaya hazırlanıyor. Bu bağlamda oyunun asgarî ve önerilen sistem ihtiyaçları açıklandı. Codemasters, GRID 2019’u F1 2019 ve Dirt 2.0 oyunlarında kullanılan Codemasters EGO Engine’i kullanarak geliştiriyor. Sadece DirectX 12 destekleyecek oyunun önerilen sistem ihtiyaçları ise epey yüksek. Birebir vakitte oyun çok geniş bir depolama alanına muhtaçlık duyuyor.

Oyunun en az ve önerilen sistem ihtiyaçları Steam ön sipariş sayfası üzerinden paylaşıldı. Bu sistem ihtiyaçlarını aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz. Sistem ihtiyaçlarında asgarî ve önerilen ortasındaki uçurum epeyce dikkat alımlı.

Yarış Oyunu GRID 2019’un Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Sistem ihtiyaçlarına bakıldığı vakit anlaşılıyor ki oyunu yüksek görsel kalitede oynayabilmek için şimdiki bir işlemciye sahip olmak gerekiyor. Ekran kartlarına bakacak olursak Codemasters oyunu yüksek ayarlarda oynamak isteyen oyunculara GTX 1080 ya da RX590 kullanmalarını öneriyor. Bu iki ekran kartının birebir kalite için önerilmesi enteresan çünkü GTX 1080’in AMD tarafındaki rakibi aslında Vega 64. Bu ortada şayet dilerseniz aşağıdan oyunun 10 Temmuz’da yayınlanan resmi oynanış fragmanını izleyebilirsiniz.

Oyunu şu an Steam üzerinden 92 TL fiyat etiketiyle ön siparişten edinebilirsiniz. Oyun 11 Ekim 2019 tarihinde oynanabilir hale gelecek lakin 119 TL olan Ultimate Edition’ı sipariş edenler oyuna 3 gün evvel yani 8 Ekim 2019 tarihinde erişim sağlayabilecekler.