Tinder Lite, Sınırlı Veriye Sahip Olan Ülkeleri Hedef Alacak

Tinder Lite, Sınırlı Veriye Sahip Olan Ülkeleri Hedef Alacak

Popüler çöpçatanlık uygulaması Tinder, en sonunda uygulamasının daha hafif sürümünü çıkarmaya hazırlanıyor. Şirket, resmi olarak Android aygıtlar için Tinder Lite uygulamasını çıkardı. Uygulamanın gaye kitlesi ise sonlu bilgi ve alt segment telefonların kullanıldığı bölgeler.

Uygulamanın olağan Tinder’dan çok fazla bir farklı olmadığı üzere yeniden kaydırma tabanlı eşleşme sistemi, sohbet, “super like” ve seni beğenenleri görebileceğin fiyatlı özellikleri bünyesinde barındırıyor. Velhasıl Tinder Lite, ana uygulamanın daha hafif bir sürümü.

Tinder Lite, Sınırlı Veriye Sahip Olan Ülkeleri Hedef Alacak

Uygulamada şu an için bulunan kısıtlama ise Tinder Plus ya da Gold hesaplarına yükseltememe durumu. Bu uygulamaya geçiş sırasında ise ana uygulamadaki hesap buraya taşınabilecek.

Şu an ön kayıt kademesinde olan uygulama şimdi büsbütün çıkış yapmış durumda değil. Önümüzdeki haftalarda birinci olarak Vietnam’da çıkış yapacak olan uygulama, öncelikle Güneydoğu Asya ve Güney Amerika üzere bölgelere odaklanılacak. Şirket, bu uygulamayı LTE temasının olduğu ve yüksek segment telefonların rahatça kullanılabildiği bölgelere de açma konusunda çabuk etmeyecek.

Uygulamanın ön kayıt evresine şu an için Türkiye’den erişim bulunmuyor. Ayrıyeten üstte da bahsettiğimiz üzere çıkış yapacağı bölgeler ortasında da bulunmuyor. Tinder Lite’ın ülkemize gelip gelmeyeceği, gelecekse tam çıkış tarihi şimdi bilinmiyor.