Tinder, Paranızla ‘Görüldü’ Yiyeceğiniz Özelliği Test Ediyor

Tinder, Paranızla ‘Görüldü’ Yiyeceğiniz Özelliği Test Ediyor

Karşılıklı eşleşme uygulamalarının en popüleri olan Tinder, iki yeni özelliği test etmeye başladı. Bu özelliklerden biri, seçilen sohbetlerde bildirilerin okunup okunmadığını, okunduysa ne vakit okunduğunu görmeyi sağlıyor. Öteki özellik ise algoritmanın dışına çıkıp profilleri öne çıkarıyor.

Tinder, Paranızla ‘Görüldü’ Yiyeceğiniz Özelliği Test Ediyor

Tinder’ın fiyatlı versiyonları olan Tinder Gold ve Tinder Plus için test edilen bu özellikler, uygulamanın piyasadaki öteki rakipleri olan The League ve OkCupid’de de bulunuyor. Tekrar de Tinder’da eşleşmelerin değerli kısmının sohbet evresinde bittiğini göz önüne alırsak durum firmanın aleyhine gelişebilir. İnsanların para verip de görüldü yemeleri pek güzellerine gitmeyebilir.

Görüldü özelliği her sohbet için açık olmayacak, fiyatlı olarak açılabilecek. Yani kendinizi “Aşkı buldu, artık uygulamaya muhtaçlığı kalmadı” diye kandırıyorsanız kaçacak yeriniz ne yazık ki kalmadı. Bu özelliği kullanan taraf iletilerin okunma saatlerini görebiliyor. Her iki tarafın da bu özelliği kapatma hakkı bulunuyor. Yani bir kişi bu özelliği ayarlardan kapattıysa, parasını verseniz bile bildirilerinizi okuyup okumadığını göremiyorsunuz. Tahminen de öylesi daha uygundur, kim bilir?

Tinder, Paranızla ‘Görüldü’ Yiyeceğiniz Özelliği Test Ediyor

İkinci özellik ise kendi reklamınızı yapmanızı sağlıyor. Algoritmada sıra size gelene kadar beklemiyorsunuz, en üstte sizin profiliniz çıkıyor. Google aramalarda en üstte çıkan reklamlı içeriklerin Tinder versiyonu oluyorsunuz. Harika Boost isimli bu özellik de test etabında. Bu özellik, olağan boost özelliğinden daha çok profil görüntülenmesi sağlayacak. Özelliği kullanmak için tavsiyeler, trafiğin ağır olduğu gece saatlerinde yapılacak.

Tinder’ın yeni özelliklerinin ne vakit kullanıma açacağı ve özelliklerin fiyatları ise şimdi bilinmiyor.