BlackBerry, Messenger Uygulamasının Fişini Resmen Çekti

BlackBerry, Messenger Uygulamasının Fişini Resmen Çekti

Bir periyot önemli manada tanınan olan fakat sonrasında popülerliğini koruyamayan BlackBerry, daha çok kendi kullanıcıları ortasında kullanılan ve yüksek güvenlikli iletileşme uygulaması olan BlackBerry Messenger'ı bugün prestijiyle durdurduğunu açıkladı. Şirket yetkilileri tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamalarda, BlackBerry Messenger uygulamasının kullananların sayısında çok önemli azalmaların olduğu belirtilmiş, uygulamanın kapanacağının sinyalleri verilmişti. Bugün BlackBerry'nin resmi Twitter hesabından yapılan bir açıklamayla BlackBerry Messenger için sona gelindiği belirtildi. İşte BlackBerry tarafından yapılan o paylaşım;

BlackBerry, Messenger Uygulamasının Fişini Resmen Çekti

Özellikle son 3 yıldır uygulamanın kullanılabilmesi için ziyadesiyle efor sarfeden BlackBerry, bu çalışmalarında başarılı olamadı. Şirket tarafından yapılan yazılı açıklamalarda, bu uygulamayı uygun bir noktaya getirebilmek için ziyadesiyle uğraş sarf ettiklerini belirten şirket yetkilileri, bugüne kadar yapmış oldukları her şeyden gurur duyduklarını tabir ettiler. Teknolojinin geldiği noktanın çok süratli bir formda değişkenlik gösterdiği söz edilirken kullanıcıların farklı platformları kullanmasının BlackBerry Messenger'ın popülerliğinin düşmesine yol açtığı belirtildi.

BlackBerry 2017 yılında Messenger uygulamasına bir nakliyat hizmeti olan Uber'i dahil ederek kullanıcılarını şaşırtmıştı. O devir birazcık yükseliş ivmesi gösterse de BlackBerry Messenger, tekrar de piyasaya tutunamadı.