Valve, Dota Underlords'u Duyurdu

Valve, Dota Underlords’u Duyurdu

Steam oyun platformunun sahibi olan Valve; bilgisayarlar, Android ve iOS işletim sistemelerini kullanan aygıtlar için yeni bir oyun geliştirdiğini duyurdu. Dota Underlords olarak isimlendirilen bu strateji oyununun ön izleme sürümü, Dota 2'nin 'The International 2019 Battle Pass'ine sahip olan oyuncular tarafından deneyimlenebiliyor. 

Dota Underlords her şeyden evvel bir strateji oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Aslına bakarsak Dota Underlords, üçüncü taraf bir mod olan Dota Auto Chess'e ziyadesiyle benzerlik gösteriyor. Dota karakterleriyle oynanıyor ve 8 farklı oyuncu karşılaşıyor. Kendi gaye ve stratejilerinizi belirleyerek rakiplerinizi geride bırakmaya çalışıyorsunuz. Oyunda kendi Dota karakterlerinizi seçecek, bunları birleştirebilecek ve yükseltmeler yapabileceksiniz.

Valve, Dota Underlords'u Duyurdu

The International 2019 Battle Pass sahiplerinin bir hafta boyunca test edebilecekleri Dota Underlords, sonrasında Beta testlerine başlayacak ve tüm oyunseverlerin kullanımına açılacak. Dota Underlords'un beta sürecinin tamamlanmasıyla birlikte, iOS ve Android akıllı telefon ve tabletler için uygun sürümlerinin yanı sıra macOS, Windows ve Linux platformları için de indirilebilir olacak. İlerleyen periyotlarda de oyuna çapraz platform takviyesi getirilecek.

Eğer Dota'nın bu yeni oyununa sahip olmak isterseniz birinci olarak Steam'de bulunan Dota 2'nin mağaza sayfasına gitmeniz gerekiyor. Burada bulunan ilişkiyi kullanarak ulaşabileceğiniz ilgili sayfada, The International 2019 Battle Pass olarak belirtilen, 3 farklı ek paketten birisine sahip olmanız gerekiyor. 59.95 TL'den başlayan fiyatlarla sahip olabileceğiniz bu paketlerden bir adedini satın almanız halinde Dota Underlords'a sahip olabiliyorsunuz. Önümüzdeki periyotlarda fiyatsız olarak sunulacak olan bu oyun için rastgele bir fiyat ödemek istemezseniz de bir mühlet daha beklemeniz gerekiyor.