Birçok Büyük Firma, Facebook'un Kripto Parasını Destekledi

Birçok Büyük Firma, Facebook’un Kripto Parasını Destekledi

Wall Street Journal’ın perşembe günü yayınladığı habere nazaran toplumsal medya devi Facebook, kendi kripto para ünitesi GlobalCoin’i desteklemesi için onlarca destekçiyle anlaştı. Destekçilerin her biri projeye ortalama 10 milyon dolar yatıracak.

Stripe, Booking.com ve MercadoLibre isimlerinin de projenin bir modülü olduğu biliniyor fakat Wall Street Journal, belirtilen isimlerin nasıl bir rol alacaklarını belirtmedi.

Birçok Büyük Firma, Facebook'un Kripto Parasını Destekledi

GlobalCoin’i Aralık ayında çıkartacağını duyuran Facebook’un kripto para ünitesinin, şirketin iletileşme altyapısı içerisinde bulunan sabit bir kripto para ünitesi olması bekleniyor. Natürel ki bu iletileşme altyapısının içerisinde Facebook Messenger’ın yanı sıra WhatsApp ve Instagram da bulunacak.

Şu ana kadar GlobalCoin’in ne için kullanılacağı konusunda Facebook’un ağzını bıçak açmasa da BBC, kripto paranın indirimli eserler almak için kullanılabileceğini belirtti. Facebook’tan satıcılara kredi kartlarında olan kesintiler olmaksızın direkt ve süratli bir para akışı gerçekleştirilmesi de kripto paranın sahip olacağı düğer özellikler ortasında yer alıyor. Bu sayede satıcıların kâr oranlarının da artacağı düşünülüyor.

GlobalCoin’in 18 Haziran tarihinde duyurulması bekleniyor.