Avengers A-Day Oyunundaki Karakter Tasarımları Değişecek

Avengers A-Day Oyunundaki Karakter Tasarımları Değişecek

Square Enix, Avengers A-Day isimli yeni oyununu bu hafta E3’te duyurmuştu. Oyunda, Hawkeye’ı saymazsak orjinal Avengers takımının tüm üyelerini görüyorduk. Hayranların bir kısmı, oyunda da Marvel karakterleriyle tanıştıkları MCU aktörlerine benzeyen kahramanlar görmek istiyordu. Bu gerçekleşmeyince hayal kırıklığına uğradılar.

Video oyunundaki Avengers karakterleri, MCU’da gördüğümüz oyuncuların makus birer kopyası üzere. Hatta karakterler, telif hakkı davası yememek için özgün karakterler üzerinde garip değişiklikler yapılmış çakması üzere durmakla suçlanıyordu. Square Enix, kendini bir anda bu garip tenkitlerin ortasında buldu. Pek çok kişi oyun için heyecanlı olsa da bu karakter tenkitleri heyecanı törpüleyen bir reaksiyon oluşturdu.

Avengers A-Day Oyunundaki Karakter Tasarımları Değişecek

Square Enix hayranlara kulak verdi. Dün GameSpot ile bir röportaj gerçekleştiren A-Day takımı, tenkitleri ciddiye aldıklarını gösterdi. Hatta Marvel’den Bill Roseman, takımın bu tenkitlerden sonra stüdyoya geri döneceğini söyledi.

Oyunun yayınlanma tarihi 15 Mayıs 2020 olarak belirlenmişti. Bu mühlet, oyunda değişiklik yapmak için kâfi üzere görülse de ayrıntılı bir çalışma için çok uzun bir mühlet değil. Karakterleri yine tasarlamak, oyunun çıkış tarihine tesir edebilir.

Avengers A-Day Oyunundaki Karakter Tasarımları Değişecek

Oyunda bir ana üssümüz olacak ve tek bir açık dünya yerine çeşitli farklı dünyalar ortasında dolaşacağız. Kahramanlarımızın farklı kıyafetleri olacak. Yeteneklerimizi kişiselleştirebileceğimiz yetenek ağaçları da bulunacak. Oyuna daha sonra eklenecek olan indirilebilir içerikler ve yeni bölgeler fiyatsız olacak.

Oyundaki karakter dizaynlarının, Hollywood’daki karşılıklarına benzememesi aslında epeyce olağan. Çünkü ünlü oyunculara, imajlarının kullanılması için önemli bir meblağ ödenmesi gerekebilir. Tekrar de Tony Stark, Çin malı Hollywood yıldızı üzere görünmek yerine çizgi romanlardaki versiyonuna daha çok benzeyebilir, karakterler daha dikkat alımlı olabilirdi. Hayranların taleplerini bir kere dinlemek, her hususta daima taleplerde bulunan hayran kitlesi yaratır mı? Göreceğiz.