Vivo - 120W Hızlı Şarj Özelliği

Vivo – 120W Hızlı Şarj Özelliği

Mobil aygıtların gelişimi ile birlikte, yeni pil teknolojileri de gelişmeye başladı. Artık daha küçük alanda daha çok güç depolayablen piller üretiliyor. Haliyle bu pillerin dolumunu olabildiğince kısa müddette gerçekleştirmeyi amaçlayan şarj teknolojileri de yaygınlaşıyor. 

Vivo - 120W Hızlı Şarj Özelliği

Vivo, yeni tanıttığı Muhteşem FlashCharge 120W isimli şarj teknolojisiyle işi değişik bir noktaya taşıyor. 4000 mAh’lik bir bataryayı sadece 13 dakikada doldurabilen bu sistem, Şangay’daki Mobile World Congress 2019’da tanıtıldı. 

Cihazın büsbütün şarj olması için 13 dakikaya gereksinim duyan sistem, telefonun bataryasını 5 dakika içerisinde %50 düzeyine kadar doldurabiliyor. Bu teknoloji, MCU kumandası ile geliyor. Böylelikle pil durumunu görmek ve voltajın çok yüklenmesi, ısınma üzere problemleri aşmak için şarj suratını ayarlamak mümkün oluyor. 

Vivo - 120W Hızlı Şarj Özelliği

Vivo aktiflikte ayrıyeten IQOO 5G akıllı telefonunu da duyurdu. Aygıt, 120W muhteşem süratli şarj teknolojisine sahip olacak. Hakkında çok fazla bilgi olmayan bu telefonun sıvı soğutma teknolojisine, gelişmiş artırılmış gerçeklik dayanağına sahip olacağı ve bu yılın 3. çeyreğinde piyasaya çıkacağı açıklandı.